Klub Honorowych Dawców Krwi Gminy Kolsko

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Gminy Kolsko powstał dokładnie 25.10.2008 roku. Właśnie tego dnia na zebraniu założycielskim, gminni krwiodawcy powołali ten organ. Decyzja była wynikiem wielu czynników. Przede wszystkim na pierwszej zbiórce, jaką zorganizowano na terenie gminy (sierpień 2008), pojawiło się szereg mieszkańców. Sympatyków było na tyle wielu, że żal było zmarnować potencjał. Po drugie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieści się w Zielonej Górze. Oddawanie krwi wiązałoby się z dalekimi podróżami. Po trzecie. Krwi brakuje a jej brak może kosztować życie drugiego człowieka. Tak więc los naszych bliskich, leży w naszych...żyłach. A jeszcze dokładniej tego co w nich płynie. I tak oto działamy. Organizujemy regularnie zbiórki krwi, na terenie gminy Kolsko. Myślimy także o rozwinięciu działalności.

Podsumowanie roku 2009:

Zebraliśmy łącznie 38,7 litra krwi, od 86 dawców. W miarę końca roku, zauważyć można tendencję spadkową wśród chętnych dawców, dlatego też w kolejnym roku ograniczymy liczbę zbiórek. Wraz z podsumowaniem, chcielibyśmy podziękować pani dyrektor Gminnego Domu Kultury oraz pani dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Kolsku, za użyczenie pomieszczeń do przeprowadzenia zbiórek krwi, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które pomagają w organizacji akcji jak i Wam, drodzy Honorowi Dawcy Krwi, za wasz dar życia, którym potraficie się bezinteresownie dzielić. Oczywiście liczymy na dalszą tak wspaniałą współpracę.

Prezes Klubu HDK PCK Gminy Kolsko - Rafał Kokornaczyk

 

 

 

KRWIODAWSTWO - PYTANIA I ODPOWIEDZI (www.krewniacy.com.pl)

ODDAJ KREW - STRONA PCK

ZA KAŻDY LITR KRWI MOŻNA ODLICZYĆ 130 ZŁ OD DOCHODU - GAZETA PRAWNA

Nasz adres:

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Gminy Kolsko

ul. Piastowska 39

67 - 415 Kolsko

e-mail zbiorkakrwikolsko@wp.pl 

 

Podziel się „krwawymi" wrażeniami (wysyłaj je na e-mail zbiorkakrwikolsko@wp.pl)

Edyta

Idea honorowego krwiodawstwa jest mi bliska od bardzo dawna. Osoby, które oddają krew zawsze budziły we mnie ogromny szacunek i uznanie, bo oddając „cząstkę siebie" bezinteresownie pomagają drugiemu człowiekowi. Kiedy dowiedziałam się, że w Kolsku organizowana jest zbiórka krwi, bez chwili zawahania zdecydowałam, że chcę w niej uczestniczyć. W sierpniu 2008 r. oddałam swoje pierwsze 450 ml krwi i nigdy nie żałowałam tej decyzji. Dlaczego...  Ponieważ każda donacja daje mi ogromną satysfakcję, radość, siłę i niesamowitą chęć do życia. Wierzę, że oddając krew przyczyniam się do ratowania czyjegoś zdrowia a może nawet życia i ta świadomość sprawia, że moje zwykłe życie nabiera sensu, staje się bardziej wartościowe. Moja przygoda z honorowym krwiodawstwem trwa nadal i każda kolejna zbiórka krwi utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że to co robię ma sens.  Robiąc tak niewiele można zrobić tak wiele...

 

Tomek

Na początku każdy czuje strach. W końcu, kto lubi być nakłuwanym? Wypełnianie ankiety, badania i w końcu samo oddanie krwi. Co się czuje? Ja na pewno czułem satysfakcję. Wydawało mi się, że ratowanie życia, przez oddanie krwi to zwrot umowny. Jednak wcale tak nie jest. W Internecie, co rusz spotykam apele rodziców o krew dla dzieci, najbliższych. Błagania o krew ślą ludzi, którzy tracą ukochanych. Bo niemal żadna operacja, bez niej się nie obędzie. Ciężko nie odpowiedzieć szczególnie, że jest się uniwersalnym dawcą. Oddaję krew, bo kiedyś to ja jej będę potrzebował. Ja albo ktoś na kim mi zależy.

 

 

Aktualizacja : 2009-07-25

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2019

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.