Aktualności

ZJAZD LOKALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW GMINY KOLSKO

Pod patronatem GDK Kolsko w dniu 3.05.2019 odbył się Zjazd Lokalnych Rzemieślników Gminy Kolsko zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Uście na Polu Biwakowym Słoneczne Uście.

Każdy mieszkaniec, który czuje się rzemieślnikiem, miał trochę chęci i wolnego czasu, mógł zaprezentować swoje dzieła, wyroby, produkty…. Tych, których nie wystraszyła pogoda- dziękujemy za obecność. Nie zabrakło również oglądających i degustujących.

GDK Kolsko promował bibliotekę publiczną oraz zapraszał na koncert Arka Zawilińskiego (9 maja godz. 18). Duże podziękowania za wytrwałość dla naszego wolontariusza, uczennicy Kornelii, która rozdawała ulotki. Pani Krystyna zadbała o rozrywkę dla najmłodszych. Największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy oraz kwiatki uformowane z balonów.

Przewodniczący Rady Gminy p. Paweł Zapeński promował pocztówki z Kolska i Konotopu wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej oraz rozdawał Informator Gminny. Każdy też obowiązkowo musiał poczęstować się cukierkiem.

Najmłodszym rzemieślnikiem była uczennica Kinga Zdaniewicz (10 lat), która wolny czas spędza z rodzicami w Uściu. Ręcznie wykonuje bransoletki oraz chokery na szyję z gumek LOOM BANDS. W tym dniu bardzo się napracowała, ponieważ wiele bransoletek wykonywała na zamówienie.

KGW Uście pod przewodnictwem sołtysa Henryka Paryża ugościli domowymi, słodkimi wypiekami. Był tort, szarlotka, placek z rabarbarem, babeczki i wiele innych pyszności. Panie serwowały także gorącą kawę i herbatę.

Pani Grażyna Kubacka z Uścia na szydełku potrafi zrobić prawie wszystko: serwety, misia, łapacze snów, Prosiaczka z bajki Kubuś Puchatek…..a także z bibuły ręcznie robione kwiaty.

„Stara Szkoła” Gościniec z Uścia do degustacji przygotowała sery doprawiane w solance, na ostro, z ziołami… Do swojego Gościńca zapraszają na swojskie wędliny, szynki, polędwice, schaby oraz słoninę na ostro w przyprawach. Dodatkowe informacje dostępne są na fb: Stara Szkoła- Uście.

KGW Biały Bocian z Kolska oferował pierogi ruskie (i te rozeszły się w błyskawicznym tempie), pierogi ze szpinakiem i serem feta, babeczki w rumie, babeczki ze szpinakiem oraz babeczki z czekoladą.

Miodowy Spichlerz Gospodarstwo Rolne z Kolska prezentowało dziedzictwo narodowe jakim jest miód. Pan Rafał ciekawie opowiadał o wszystkich etapach przy produkcji miodu.

Firma ALFANET z Kolska oferowała usługi w zakresie monitoringu cyfrowego oraz alarmów.

Siostry z rodziny Syktus także wykonują bransoletki, ale z koralików. Również przygotowywały je na specjalne zamówienie.

Pani Krystyna Kuczyńska, malarka z Uścia, prezentowała swoje obrazy. W tym miejscu zapraszamy na wystawę obrazów w GDK Kolsko, w drugiej połowie lipca (szczegóły niebawem).

Swoje obrazy prezentowała również pani Jadwiga Wajsberg z osiedla Junior w Jesionce. Obecnie członkini „Piwnicy Artystycznej” w Kargowej.

Pan Tadeusz Górski oferował kiełbasę własnego wyrobu z wieprzowiny i wołowiny, sery, paprykarz… Kto zasmakował serów od razu wiedział, że są wyprodukowane z prawdziwego wiejskiego mleka.

Pierwszy Zjazd Rzemieślników Gminy Kolsko można uznać za udany. Chociaż pogoda nie do końca dopisywała to od czasu do czasu zaświeciło słońce. Niektóry ubrani w kurtki zimowe, w czapki ale uczestniczyli dzielnie w zjeździe. Miejmy nadzieję, że uda się powtórzyć lokalny zjazd. Już niedługo spotykamy się w tym samym miejscu na paradę łodzi i puszczanie wianków na wodę.

 

 

 

Dodano dnia 2019-05-07 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2019

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.