Aktualności

DZIEŃ DZIECKA ”WĘDKOWANIE NAD OBRZYCĄ”

1 czerwca w Gminie Kolsko odbyła się impreza z okazji  Dnia Dziecka „Wędkowanie nad Obrzycą”. Pogoda była idealna na takie wydarzenie plenerowe. Dzieci wzięły udział w zawodach wędkarskich i zawodach sportowych, a ich obecność była podobno rekordowa. Nie były to tylko dzieci z Gminy Kolsko, ale również z sąsiednich gmin oraz z ośrodków wypoczynkowych. Imprezę wsparli: Gmina Kolsko z GK ds. RPAiN, z sołectwami i pedagogami, Stowarzyszenie EKO Jesionka, Stowarzyszenie Grupa Eksploracyjna POLANIE, Hotel TANZANIT, OSP Kolsko, PZW, p. Karolina Syktus oraz KGW Zacisze. Dziękujemy wszystkim osobom dobrego serca, którzy swoją obecnością pomogli przy organizacji i obsłudze stoisk, bo dzięki Wam mogliśmy wspólnie dostarczyć dzieciom wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

W zawodach wędkarskich wzięło udział 54. dzieci. Natomiast wszystkich uczestników imprezy, w kulminacyjnym momencie, było ok. 300 osób. Te liczby świadczą o tym, że trud i praca, jaką należało włożyć w przygotowanie tej imprezy, z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że warto. Radość i uśmiech dzieci jakie wywołały przygotowane dla niech atrakcje – bezcenne.

Samo wędkowanie nad rzeką było nie lada wyzwaniem dla uczestników. Każdy wyposażony w wędkę i siatkę na ryby, po losowaniu, zajmował swoje stanowisko. Czas łowienia wynosił 1,5h. Zadaniem było złowić jak największą wagę wszystkich ryb. Prawidłowego przebiegu zawodów pilnował skład sędziowski pod przewodnictwem prezesa PZW p. Konrada Całko. Dodatkowo wspólnie ze strażakami OSP Kolsko czuwali nad bezpieczeństwem, nad wodą.

W zawodach wędkarskich „Wędkowanie nad Obrzycą”, za zajęcie I, II, III miejsca oraz za wyróżnienia nagrody wręczał p. Henryk Matysik Wójt Gminy Kolsko. Dodatkowo p. Krzysztof Sobków ze Stowarzyszenia EKO Jesionka nagrodził najmłodszego uczestnika.

W zawodach sportowych dzieci też łowiły ryby, ale sztuczne, wykonane ze styropianu podczas warsztatów zorganizowanych przez GDK. Basen przygotowany przez strażaków OSP Kolsko był dodatkową atrakcją dla dzieci. Stowarzyszenie Polanie przystosowali teren do zawodów wykrywania metali. Większość dzieci po raz pierwszy miał styczność z takim urządzeniem, co wzbudziło ich dużą ciekawość i zainteresowanie. Pomimo zmęczenia chętnych nie brakowało również w zawodach skoki w worku. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody.

Oprócz odbywających się zawodów dzieci brały udział w warsztatach robienia waty cukrowej, mogli przejechać się na koniu o imieniu Fortuna pod okiem instruktora, oglądać militaria zgromadzone przez Stowarzyszenie Polanie, skakać na dmuchanym zamku, obejrzeć wnętrze wozu strażackiego…..

Dzieci otrzymały paczki ze słodyczami oraz długopisy. Dla wszystkich uczestników była kiełbaska z grilla, a panie z sołectw częstowały ciastem, kawą (dla dorosłych), herbatą i napojami. Oczywiście jak na Dzień Dziecka przystało, lodów też nie zabrakło.

Podczas wydarzenia była możliwość konsultacji z GK ds. RPAiN.

 Fotorelacja

Dodano dnia 2019-06-10 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2019

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.