Aktualności

Dożynki w Gminie Kolsko 2019

Dożynki to najważniejsze wydarzenie w naszej Gminie. Podtrzymywanie i kultywowanie tradycji oraz przekazywanie jej młodszym pokoleniom to nasz obowiązek. Samo wydarzenie wzbudziło wiele emocji nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale też gości. Było i poważnie i wesoło. Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu, wielu ludzi. To ogrom pracy jak należało włożyć nie tylko w samym dniu dożynek, ale na wiele tygodni przed.
Ci, którzy wzięli udział w tych przygotowaniach, pomimo dużego wkładu pracy i zmęczenia, współtworzyli tą specyficzną atmosferę oraz integrowali się z mieszańcami.
Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji tegorocznych dożynek.
Dziękujemy strażakom OSP Kolsko, Sołtysom Gminy Kolsko i Radom Sołeckim, pracownikom Gminnego Domu Kultury, pracownikom Gminy Kolsko, Policji Powiatowej, zespołom śpiewaczy Tęcza, Konotopianie i Bojadlanie, pani Anecie Laska, Grupie Team Rudno- Kolsko, członkom Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy swoim działaniem pomogli przy organizacji dając nam wszystkim możliwość przeżycia tego dnia godnie i z radością.
Dziękujemy za wsparcie finansowe Lokalnej Grupie Działania Między Odrą a Bobrem.
Dziękujemy za przekazanie lokaknych produktów tj. odmian ziemniaków p. Andrzejowi Matysiak i p. Piotrowi Walkowiak, które współtworzyły wystawę z okazami ogródkowymi.
Podczas imprezy była wystawa ziół z naszych łąk i ogródków, którą przygotowała p. Beata Mulka. Swoją dużą wiedzą na temat ich używania dzieliła się z mieszkańcami. Dziękujemy za chęci i poświęcony czas.
Również wystawę z obrazów, ikon, miodu przygotowała p. Wioleta Cepowska z Bojadła. Natomiast producent kukurydzy z Ukrainy dzielił się wiedzą na temat jej odmian.
Podziękowania dla ks. proboszcza Tadeusza za odprawienie mszy dziękczynnej, podczas której skierował słowa wdzięczności do rolników.
Ulicami Kolska przemarszował dostojny korowód z wieńcami na czele. Jechały też kolorowe, zabawne, udekorowane sprzęty i maszyny rolnicze oraz grupa motocyklistów. Wszystkim uczestnikom marszu oraz tym, którzy podziwiali go z pobocza przyśpiewywał zespół Konotpianie i Bojadlanie. Ci, którzy przyczynili się do tego, by korowód miał swój niepowtarzalny charakter i atmosferę – dziękujemy.
Państwu Anecie i Piotrowi Kaczmarek – naszym tegorocznym starostom dziękujemy za pełnienie tak zaszczytnej funkcji w tym dniu. Za przekazanie święconego chleba Wójtowi Gminy Kolsko Henrykowi Matysikowi, który podzielił go między ludźmi.
Odbył się również konkurs na najpiękniejsze wieńce dożynkowe, które zostały przygotowane starannie i z pomysłowością przez sołectwa. Przyozdobione kwiatami, owocami, wstążkami i pachnące tegorocznym zbożem. Każdy z nich miał swój urok i wyrażał nie tylko obfitość naszej ziemi, ale przede wszystkim trud przy jego wykonywaniu. Wszystkie wieńce zostały nagrodzone. Trzy pierwsze miejsca otrzymali: Sołectwo Kolsko, Sołectwo Konotop, Sołectwo Lipka.
Należy też wspomnieć o pomysłowości mieszkańców na wystrój ulic. Były manekiny- rolnicy, baby, chłopy, świnki, paw, stare sprzęty rolnicze, śmieszne anegdotki… Wszystko po to, by w tym dniu było radośnie i zabawnie.
Sołtysi z Radami Sołeckimi przygotowali potrawy do degustacji dla mieszkańców.
W międzyczasie, dzięki udostępnieniu członkom Polskiego Związku Gołębi Pocztowych, zostały puszczone gołębie "na loty" .
Pani Aneta Laska poprowadziła turniej sołectw: przeciąganie liny i przepychanie klocka. Nagrodą był „Napój bogów”.
Część oficjalną zakończył zespół AZZURRO, śpiewając włoskie piosenki, zachęcał do wspólnej zabawy.
Całość uwieńczyła zabawa taneczna, jak przystało na tradycyjne dożynki.
Dopisała pogoda i przede wszystkim obecność mieszkańców co potwierdza fakt, że tradycja obchodów dożynek w Gminie Kolsko przetrwa wiele, wiele lat. Zdjęcia

Dodano dnia 2019-08-28 | Autor tekstu :

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2020

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.