Aktualności

<< 1 2 3 4 5 ... 39 >>

Biblioteka:)

W dniach od 18 do dnia 24.06.2019 Biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy:)
 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-06-17 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

"Opieka nad chorymi zwierzętami"

W ramach kontynuacji Dnia Dziecka Gminny Dom Kultury odwiedzili przedstawiciele Fundacji Świętego Huberta, którzy opiekują się chorymi, dzikimi zwierzętami. Spotkanie skierowane było dla dzieci klas I-IV z Kolska i z Konotopu, ale dla dorosłych też była to pouczająca lekcja. W tym dniu przywieźli ze sobą ptaki:  czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-06-10 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

DZIEŃ DZIECKA ”WĘDKOWANIE NAD OBRZYCĄ”

1 czerwca w Gminie Kolsko odbyła się impreza z okazji  Dnia Dziecka „Wędkowanie nad Obrzycą”. Pogoda była idealna na takie wydarzenie plenerowe. Dzieci wzięły udział w zawodach wędkarskich i zawodach sportowych, a ich obecność była podobno rekordowa. Nie były to tylko dzieci z Gminy Kolsko, ale również z sąsiednich gmin oraz z ośrodków wypoczynkowych. Imprezę wsparli: Gmina Kolsko z GK ds. RPAiN, z sołectwami i pedagogami, Stowarzyszenie EKO Jesionka, Stowarzyszenie Grupa Eksploracyjna POLANIE, Hotel TANZANIT, OSP Kolsko, PZW, p. Karolina Syktus oraz KGW Zacisze. Dziękujemy wszystkim osobom dobrego serca, którzy swoją obecnością pomogli przy organizacji i obsłudze stoisk, bo dzięki Wam mogliśmy wspólnie dostarczyć dzieciom wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-06-10 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

Noc Muzeów 2019

Gminny Dom Kultury zorganizował wyjazd do Zielonej Góry i okolic z okazji Europejskiej Nocy Muzeów 2019r. Fotorelacja

Zgodnie z planem odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy, gdzie można było wziąć udział w warsztatach, pokazach i degustacjach na stanowiskach: nabiał, produkty zbożowe, mięso i ryby, ziołolecznictwo, warzywa i owoce, pradziejowe używki oraz średniowieczny savoir- vivare. Później grupa zwiedzała ekspozycje stałe: pradawne narzędzi, garnki, stroje… Największą uwagę skupił grób  kobiety (szczątki) z XVII- XIII wiecznymi monetami oraz jej domniemana historia.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-24 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

DZIEŃ DZIECKA ”WĘDKOWANIE NAD OBRZYCĄ”

 

Dnia: 1 czerwca 2019, godz.10.00

Miejsce: Jesiona gm. Kolsko

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-16 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

Koncert Arka Zawilińskiego

W dniu 9.05.2019 w sali widowiskowej GDK odbył się autorski koncert oraz opowieść o życiu Arka Zawilińskiego. Blues&Folk jaki przedstawił w formie ballady widzowie odebrali bardzo pozytywnie.

Pierwsza część koncertu była skierowana do grupy młodzieży szkolnej. Przeżyli pouczającą lekcję nie tylko o uzależnieniach, ale też o tym, by kierowali się własnym rozsądkiem. 

Druga część koncertu była skierowana do widzów dorosłych. Muzyka, a tak naprawdę jej treść przedstawiała historię życia nie tylko Zawilińskiego, ale też osób z którymi miał styczność. Którzy też mieli wiele na sumieniu. Sama zapowiedź piosenki np. "Moje buty już tam są" sprawia, że słuchacz bez żadnej wątpliwości chłonie tekst, całkowicie rozumie i wyciąga wnioski. Koncert utrzymany był w dramaturgii, ale pojawiły się niewielkie elementy humorystyczne, który ożywiały wsłuchaną publiczność.  

Arek Zawiliński jest osobą niezmiernie skromną, mającą duży dystans do samego siebie, ale też do innych. Jego historia miała ogromny wpływ na jego życie, po tym jak zderzył się "ze ścianą". Kiedy zdał sobie sprawę, że każdy kolejny dzień jest taki jak poprzedni. Trzeba dużo siły i determinacji, by wydobyć się z takiej matni. I on to zrobił, i daje świadectwo innym, że można. 

Przy okazji pobytu w naszej Gminie poznał legendy i część historii.

Koncert wpisał się w historię GDK, co zostało też uwiecznione zdjęciem i autografem.

Koncert współfinansowany ze środków GK ds. RPAiN.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-14 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

Biblioteka:)

W dniach od 10.05 do dnia 14.05.2019 Biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy:)
 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-09 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Wyjazd! Noc Muzeów 2019!

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza osoby pełnoletnie na wspólny  wyjazd do Zielonej Góry i okolic na  NOC MUZEÓW 18.05.2019r.(sobota) Wyjazd z Kolska o godz, 15.30, a planowany powrót ok. godz. 24.00. Koszt wyjazdu 20 zł ( przejazd +ubezpieczenie).

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-09 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

ZJAZD LOKALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW GMINY KOLSKO

Pod patronatem GDK Kolsko w dniu 3.05.2019 odbył się Zjazd Lokalnych Rzemieślników Gminy Kolsko zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Uście na Polu Biwakowym Słoneczne Uście.

Każdy mieszkaniec, który czuje się rzemieślnikiem, miał trochę chęci i wolnego czasu, mógł zaprezentować swoje dzieła, wyroby, produkty…. Tych, których nie wystraszyła pogoda- dziękujemy za obecność. Nie zabrakło również oglądających i degustujących.

GDK Kolsko promował bibliotekę publiczną oraz zapraszał na koncert Arka Zawilińskiego (9 maja godz. 18). Duże podziękowania za wytrwałość dla naszego wolontariusza, uczennicy Kornelii, która rozdawała ulotki. Pani Krystyna zadbała o rozrywkę dla najmłodszych. Największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy oraz kwiatki uformowane z balonów.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-07 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

Uwaga! Zmiana!

Informujemy, że w miesiącu maju następuje zmiana godzin pracy Biblioteki i Kawiarenki Internetowej.

BIBLIOTEKA będzie czynna w środy od godz. 10.00 do 17.00, a pozostałe dni czyli: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek godziny pracy Biblioteki pozostają bez zmian - 9.00 do 16.00. Od przyszłego poniedziałku ulegają zmianie również godziny otwarcia  Kawiarenki Internetowej będzie ona czynna w godz. od 13.00 do 21.00.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-07 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Koncert Arka Zawilińskiego

9 maja 2019r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej GDK Kolsko odbędzie się autorski koncert i opowieść o życiu Arka Zawilińskiego.

Wstęp 5 zł

Zapraszamy!

 

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-05-02 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

Wystawa!

OD dnia dzisiejszego do wtorku 31.05.  w holu  GDK w Kolsku można obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 15 rocznicy  wejścia Polski do UE. Wystawa być może niewielka, ale uświadamia nam jak szybko płynie czas. Wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy zapraszamy. A oto krótka fotorelacja. czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-25 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

W dniach od 29.04. do dn. 05.05. Biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie informuję, że od miesiąca maja br. nastąpi zmiana godzin pracy Biblioteki w środy. W środy Biblioteka będzie czynna od godz. 10.00 do 17.00

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-23 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

UWAGA!!!

Jutro, tj. 19.04.2019 r. - Wielki Piątek - Biblioteka i Kawiarenka Internetowa będą nieczynne.

Zapraszamy po świętach:)

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-18 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Warsztaty Wielkanocne w Kolsku.

W dniu dzisiejszym w Gminnym Domu Kultury w Kolsku odbyły się Warsztaty Wielkanocne dla dzieci. Pomimo, że w szkole wolne zainteresowanie było niewielkie. Szkoda. Niech żałują oczywiście Ci, których nie było. My dziękujemy tym, którym się chciało. Zajęcia minęły nam w super atmosferze. Fotorelacja czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-16 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

ZJAZD LOKALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW GMINY KOLSKO

           REGULAMIN DLA WYSTAWCÓW ZJAZDU LOKALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW GMINY KOLSKO

           POSTANOWIENIA OGÓLNE

           1. Regulamin określa zasady organizacyjne dla wystawców (dalej jako „Wystawca”) Zjazdu       lokalnych rzemieślników  Gminy Kolsko, zwanego dalej „Zjazdem”.

           2. Zjazd odbędzie się w dniu 3 maja 2019 r. w godzinach 14.00 – 18.00 na terenie Pola      Biwakowego        Słoneczne- Uście gm. Kolsko.

           3. Organizatorem Zjazdu jest Koło Gospodyń Wiejskich Uście

               – dalej jako „Organizator”.

           4. Celem Zjazd jest:

            - ożywienie obszaru wiejskiego,

            - zainteresowanie mieszkańców kulturą tradycyjną, kultywowanie oraz

            upowszechnianie zwyczajów wśród społeczności lokalnej,   

            - promowanie produktów lokalnych, aktywizacja działań artystycznych osób/grup              /podmiotów z terenu Gminy Kolsko, zainteresowanie mieszkańców lokalnym                       dziedzictwem,

             5. Informacje na temat zasad uczestnictwa udziela Koło Gospodyń Wiejskich Uście:

             p.Henryk Paryż tel. 502-543-511 i p. Tadeusz Górski Tel. 503-035-814.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-16 | Autor tekstu : Edyta Dżydżora

Warsztaty Wielkanocne - relacja:)

Wczoraj o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Konotopie dopisała obecność dzieci wraz z rodzicami na Warsztatach Wielkanocnych zorganizowanych przez ekipę Gminnego Domu Kultury. Powstało bardzo wiele różnorakich ozdób wielkanocnych. Prace wykonane przez dzieci będzie można podziwiać w Świetlicy Wiejskiej. Obecność i wykonane prace zostały nagrodzone dyplomami. Dziękujemy za tak liczne przybycie na zajęcia. Do zobaczenia:) Fotorelacja
W przyszły wtorek zapraszamy na zajęcia dzieci z Kolska i okolic do Gminnego Domu Kultury. czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-10 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

UWAGA!

W dniu jutrzejszym, tj. 09.04.2019 r. (wtorek) Biblioteka będzie czynna od godz. 12.00 do 15.30. Za utrudnienia przepraszamy.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-08 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Warsztaty Wielkanocne dla dzieci:)

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza dzieci z klas 1-4 do wzięcia udziału w Warsztatach Wielkanocnych.

Pierwsze zajęcia odbędą się w Świetlicy Wiejskiej w Konotopie w dniu 9 kwietnia 2019 r (wtorek) w godz. od 16.00 do 18.00. Na drugie zajęcia zapraszamy do sali GDK w Kolsku w dniu 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) w godz. od 15.00 do 17.00

Wstęp wolny. Zapewniamy materiały do zajęć :)

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-04-05 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

WYBORY SOŁTYSÓW!!!

Dom Kultury w Kolsku na prośbę sołtysów poszczególnych sołectw zawiadamia o zbliżających się wyborach sołtysów oraz ich rad sołeckich. Podajemy miejsca, terminy i godziny zebrań

25.03.19 (poniedziałek) godz. 17.00 sala wiejska Sławocin

26.03.19 (wtorek)  godz. 17.00 sala wiejska Tyrszeliny

27.03.19 (środa) godz.17.00 sala wiejska Jesiona

28.03.19 (czwartek) godz.17.00 sala GDK w Kolsku

29.03.19 (piątek) godz.17.00 sala wiejska ul. Poznańska 5, Konotop

Wszystkich zainteresowanych wyborami zapraszamy do wzięcia w nich udziału.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2019-03-21 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2020

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.