Aktualności

<< 1 2 3 4 5 ... 34 >>

Operetka NDK

 

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej, który odbędze się 28 stycznia 2017 o godzinie 18:00 w Nowosolskim Domu Kultury. GDK Kolsko zapewnia wyjazd autokarem, cena biletu 25 zł. Zapisy w siedzibie GDK oraz pod numerem tel. 68 35 24 112.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-12 | Autor tekstu :

Spotkanie opłatkowe 2017

Wójt Gminy Kolsko, Gminny Dom Kultury w Kolsku oraz Rada Sołecka Gminy Kolsko zapraszają na spotkanie opłatkowe połączone z koncertem kolęd w wykonaniu artystów zielonogórskich. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2017 o godzinie 16:00 w sali Gminnego Domu Kultury w Kolsku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-12 | Autor tekstu :

25. finał WOŚP

Zapraszamy na 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 o godz. 16:00 w Gminnym Domu Kultury w Kolsku. Podczas finału odbędą się pokazy tańca wychowanków p. Róży Terlikowskiej oraz p. Małgosi Piotrowskiej. Wystąpią także Jaśmina Sieradzan i Łukasz Sobański ze szkoły tańca Latina z Wolsztyna. Odbędą się rówież licytacje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców. Zapraszamy do czynnego udziału, a także do stoisk ze słodkościami przygotowanymi przez sołectwa! czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-12 | Autor tekstu :

LGD nabór wniosków

Informujemy mieszkańców gminy Kolsko, że Zarząd  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą  a Bobrem  w  porozumieniu z Zarządem  Województwa Lubuskiego, rozpoczął  nabór  wniosków,  na  realizację  zadań  zapisanych  w  Lokalnej Strategii  Rozwoju.

Szczegółowe informacje o naborach znajdują się tutaj: http://miedzyodraabobrem.pl/nabory-wnioskow/nabory-wnioskow/.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-12-27 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Boże Narodzenie 2016

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy samych pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, spotkań pełnych ciepła, radości i miłości oraz odpoczynku od codziennych trosk.

Dyrekcja oraz pracownicy Gminnego Domu Kultury w Kolsku

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-12-22 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Sylwester 2016/2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów na zabawę sylwestrową do Gminnego Domu Kultury w Kolsku. Zabawę rozpoczynamy o godzinie 20, oprawę muzyczną zapewni nam DJ RITMO. Cena od pary wynosi 180zł, w ramach tego zapewniamy:

- ciepłą kolację
- zimne zakąski
- gorący posiłek
- kawę, herbatę i ciasto
- szampana

Zapisy prowadzimy w siedzibie GDK w Kolsku oraz pod numerem telefonu: 68 35 24 112. Zachęcamy do zabawy!

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-12-12 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

KALENDARZ GMINY KOLSKO

Zachęcamy do zakupów. Kalendarz zawiera piękne fotografie uczestników i laureatów konkursu "Gmina Kolsko w obiektywie" . Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie zawodnika Mieszka Konotop . Cena 22 zł, Kalendarz zakupić można w siedzibie GDK. Kalendarz powstał z inicjatywy i przy współpracy z Panem Marcinem Buczyńskim. czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-11-11 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Spotkanie z autem Stefanem Petriukiem

20 listopada w naszej gminie odbędzie się spotkanie z autorem książki „Kolsko i Konotop – historia nieznanego pogranicza”. Pan Stefan Petriuk urodził się w Uściu, w późniejszym czasie wyprowadził się do Niemiec i mieszka tam do dziś. Jednak pamięta o swoim pochodzeniu i interesuje się historią tego regionu, dlatego też napisał książkę o historii gminy Kolsko oraz przynależących do niej wsi sołeckich: Jesiona, Kolsko, Konotop, Lipka, Mesze, Sławocin, Tyrszeliny i Uście oraz miejscowości niesołeckich: Głuszyca, Jesionka, Karszynek, Marianki, Strumianki, Strumiany, Święte, Tatarki i Zacisze.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-10-28 | Autor tekstu :

ZABAWA ANDRZEJKOWA

  
Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na Zabawę Andrzejkową. Tym raazem w Kolsku zagra znany i ceniony DJ Anioł. Tak więc dobra zabawa gwarantowana. Serdeczneie zapraszamy do zapisów. Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie GDK lub telefonicznie: 683524112 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-10-25 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wystawa malarska brytyjskiego artysty.

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na wystawę malarską brytyjskiego artysty Williama Northa. Artysta, dzięki Panu Danielowi Kurowskiemu nie raz gościł w Konotopie i tworzył obrazy z naszych krajobrazów. Jego prace wystawione będą w Muzeum Miejskim w Nowej Soli, a otwarcie wystawy nastąpi 4 listopada o godzinie 17:00. Wystawa potrwa do 23 grudnia. O szczególach można przeczytać na stronie internetowej muzeum: http://www.muzeum-nowasol.pl/ oraz na stronie malarza: http://www.williamhnorth.co.uk/index.html.

Serdecznie zapraszamy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-10-12 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Występ Jerzego Kryszaka

 Choć za oknem pogoda taka, że trudno myśleć o jesieni, to Gminny Dom Kultury w Kolsku myśląc o tym, że dni szare i bure niestety nieuchronnie nadejdą, przygotował skuteczny seans śmiechoterapeutyczny w postaci kolejnej odsłony „Jesiennych spotkań kabaretowych”.
13 listopada na scenie Gminnego Domu Kultury wystąpi Jerzy Kryszak. Gorąco namawiamy, aby już dziś pomyśleć o dawce śmiechu, która zaaplikowana w stosownym czasie pozwoli nam przeżyć jesienne słoty.

Cena biletu: 30zł.

Rezerwacja telefoniczna: 68 35 24 112 lub w siedzibie GDK.

Zapraszamy do Kolska.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-09-16 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Występ Kabaretu OTTO

W związku z obchodami Dnia Seniora, Gminny Dom Kultury w Kolsku przygotował dla naszych Seniorów propozycję spędzenia tego dnia w towarzystwie kabaretu OTTO. Panowie z kabaretu przyjadą do nas 9 października, występ rozpoczną o godzinie 15:30. Zapraszamy wszystkich Seniorów do odbioru wejściówek. Wejściówki mieszkańców Kolska czekają w siedzibie GDK, natomiast mieszkańców pozostałych miejscowości - u sołtysów.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-09-02 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Piknik drezynowy - pożegnanie lata

 

Zbliża się koniec wakacji, dlatego z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich na piknik drezynowy połączony z pożegnaniem lata. Impreza odbędzie się 4 września (niedziela) o godzinie 15:00 na stacji kolejowej w Kolsku. W programie przewidziane są: wyścigi drezynowe oraz atrakcje dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-08-29 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Dożynki Gminne 2016

 

Żniwa to intensywny czas dla rolników. To okres ciężkiej pracy, walki z czasem i pogodą. Jednak po zbiorach nadchodzi chwila, w której wszyscy dziękujemy za zebrane plony. Dlatego, jak co roku, zapraszamy wszystkich na Dożynki Gminne, które odbędą się 20 sierpnia w Konotopie na Rynku.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-08-03 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

FOLKLOR ŚWIATA W KONOTOPIE

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji jak co roku odbywa się nie  tylko na terenie miasta Zielona Góra, ale i w miastach  i gminach partnerskich. W tym roku odwiedzi również gminę Kolsko . 

25 lipca  na rynku Konotopie wystąpią dwa zespoły folklorystyczne, które goszczą na  tegorocznym, zielonogórskim festiwalu . Mieszkańcy  gminy Kolsko będą mogli poznać  tradycje ludowe takich krajów jak Bułgaria i Indonezja .

O godzinie  17.00 na rynku w Konotopie zaprezentują się: zespół tańca ludowego BALGARCHE  oraz  zespół  SMP LABSCHOOL KEBAYORAN JAKARTA z Indonezji.

Gorąco zapraszamy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-07-21 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wycieczki wakacyjne

Zapraszamy wszystkie dzieci na wycieczki wakacyjne organizowane przez Gminny Dom Kultury w Kolsku.

07.07.2016 odbędzie się wycieczka do znanej Wam sali zabaw BOGILU. Koszt: 16zł.

14.07.2016 odbędzie się wycieczka do Zielonej Góry. Wybierzemy się na basen oraz do Ogrodu Botanicznego. Koszt: 20zł.

22.07.2016 pojedziemy do Nowej Soli, by obejrzeć w kinie film "Gdzie jest Dory?' oraz popłynąć galarem w rejs po Odrze. Koszt: 20zł.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się w siedzibie GDK w Kolsku, pod numerem telefonu: 68 35 24 112 oraz w Konotopie u p. Janik - 507 755 847.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-06-30 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Konkurs fotograficzny

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko oraz Gminny Dom Kultury w Kolsku organizują amatorski konkurs fotograficzny "Gmina Kolsko w obiektywie". Szczegóły znajdują się w poniższym regulaminie. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-06-13 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

DZIEŃ DZIECKA

 

Wójt Gminy Kolsko ,Gminny Dom Kultury w Kolsku, Rady Sołeckie Wsi oraz Zespól Edukacyjny w Kolsku w niedzielę 5 czerwca  zapraszają na Dzień Dziecka. Początek imprezy godzina 15.00                                

Miejsce- boisko sportowe w Kolsku

W programie imprezy moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy Kolsko:

zamki dmuchane, występy artystyczne, rodzinne gry i zabawy, żonglerzy, bańkarze, szczudlarze, warsztaty cyrkowe, plenerowy spektakl teatralny, stoiska gastronomiczne.

Uwaga: Z Konotopu na imprezę dojechać można specjalnym autobusem. Wyjazd z przystanku PKS o godz. 14.45

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-05-31 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

PIKNIK RODZINNY

 

15 maja ( niedziela) Gminny Dom Kultury w Kolsku, Sołtys wsi Kolsko wraz z Radą Sołecką zapraszają na PIKNIK RODZINNY.

Po raz pierwszy podczas trwania imprezy mieszkańcy gminy Kolsko będą mogli zmierzyć się w konkursie grillowania. Na twórców najsmaczniejszych potraw czekają atrakcyjne nagrody ( regulamin konkursu zamieszczony poniżej). 

Podczas pikniku odbędzie się pierwszy w tym sezonie wyścig drezynowy.  Warto więc już dziś „ zmontować” dobrą drużynę lub „ odświeżyć” stare, sprawdzone w ubiegłych latach składy  .

Piknik rozpocznie plenerowy  spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru „Trójkąt”

Początek imprezy o godz.15.00. Miejsce-plac przy stacji kolejowej w Kolsku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-05-09 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Recital Ireny Santor

3 czerwca o godz. 18:00 na scenie Gminnego Domu Kultury w Kolsku wystąpi niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki – IRENA SANTOR. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy Artystka zaprezentuje na naszej scenie recital PUNKT WIDZENIA. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty „Punkt widzenia” wydanej w zeszłym roku przez Polskie Radio, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

Nie sposób wyliczyć wybitnych osiągnięć, które składają się na trwającą od kilku dekad karierę Artystki. Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą…

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej sceny, wypełnione czułością dźwięków, melancholijnym urokiem oraz unikatowymi emocjami, z których zrodziły się najznakomitsze kompozycje Artystki.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego  w składzie:  Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.

Bilety w cenie 40zł do nabycia w siedzibie GDK. Zapisy pod numerem tel: 68 35 24 112.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-04-25 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.