Aktualności

<< 1 ... 30 31 32 33 34 >>

Współpraca między Renem a Odrą

Ludwigshafen to miasto w Niemczech, malowniczo położone nad Renem. Liczy więcej mieszkańców niż Zielona Góra i na pewno więcej, niż cała Gmina Kolsko. Jedna z tamtejszych szkół, od 2005 roku współpracuje z Gimnazjum Publicznym w Kolsku.  Współpraca to przede wszystkim wymiany młodzieży. Zbliżający się tydzień to początek już ósmej wymiany. 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-22 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

"Zabawowa" końcówka miesiąca

Listopad coraz bardziej ma się ku końcowi. Jak co roku jest to czas najróżniejszych zabaw. Wszystkie one skupiają się na motywie przewodnim jakim jest - dzień św. Andrzeja. Popularne „andrzejki" na stałe zagościły w kalendarzu imprez. W tym roku wraz z coraz większą aktywnością mieszkańców gminy, coraz więcej odbywa się zabaw. Z informacji jakimi dysponuję w ciągu najbliższego weekendu i tygodnia odbędą się w : Konotopie, Kolsku, Tyrszelinach oraz Sławocinie. Wciąż są jeszcze wolne miejsca na zabawę w Kolsku.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-20 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tu naprawdę jest fajnie

Długo zapowiadany wywiad z nową bibliotekarką - Krystyną Ratajczak. Swoje doświadczenie zdobywała w Bibliotece Miejskiej w Nowej Soli. Prywatnie wielbicielka literatury młodzieżowej. Opowie co daje czytanie książek, co lubią czytać mieszkańcy gminy Kolsko a także o bibliotece swoich marzeń.

 

Admin-Tomasz: Bibliotekarz to najnudniejszy zawód świata. Zgodzi się pani z tym stwierdzeniem?

Krystyna Ratajczak: Nie, absolutnie. Dlaczego najnudniejszy? Stereotypem jest to, że bibliotekarz nie robi nic tylko czyta książki a to nie jest prawda. Bibliotekarz robi dużo pożytecznych rzeczy. Przede wszystkim musi zakupić książki, które by się podobały potencjalnemu czytelnikowi. Trzeba znać środowisko dla którego się robi takie zakupy, trzeba zaprosić dzieci, żeby chętnie przychodziły - bo u nas dzieci stronią od biblioteki.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-18 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Angielski? Niekonwencjonalnie?

W miniony piątek w Gazecie Regionalnej ukazał się ciekawy artykuł. Pomijam fakt, że wszystko co związane z gminą Kolsko jest dla nas ciekawe. Owy artykuł dotyczył bardzo niekonwencjonalnych lekcji języka angielskiego. Zapewne wielu nie zdaje sobie sprawy, że za tymi lekcjami stoi Stowarzyszenie

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-16 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Centrum w Kolsku?

A no tak. Mowa oczywiście o Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Nazwa strasznie długa i skomplikowana. Wyjaśniam. Centrum to kilkanaście stanowisk komputerowych. Można z nich korzystać w godzinach popołudniowych. Co jest najistotniejsze? W centrum drogą internetową możemy realizować wiele kursów.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-13 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Polska, mieszkam w Polsce

Czego można życzyć Polakom w dniu niepodległości? Większej wiary w siebie. Docenienia tego co mają. Patriotyzmu na co dzień, nie na pokaz. Tego, żeby Polska była coraz mniej podobna do tej z piosenki KULT-u. Chwalenia się swoimi osiągnięciami i wielu, wielu innych rzeczy.Już jutro odbędzie się Wieczornica mająca uczcić 11 listopada. O godzinie 16.00 w Gminnym Domu Kultury w Kolsku będzie można zobaczyć...Tego nie zdradzę, trzeba przyjść i zobaczyć samemu lub najlepiej zabrać ze sobą całą rodzinę.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-11 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tańczyć każdy może, nowocześnie czasem gorzej

Czy tańczyć można wszędzie? Czy na wieś może przyjechać instruktor tańca? Czy młodzież sama sobie zorganizuje zajęcia? Czy warto? Na te wszystkie pytania odpowiedziała młodzież z Lipki. Opowiedziała TAK. Stworzyła nieformalną grupę „INCO", napisała projekt do Lokalnego Funduszu Młodych, dostała 1000 złotych, uczy się tańca nowoczesnego.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-09 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Glejty, pląsy i akty prawne

Po raz kolejny muszę wyjaśnić tajemnicę, palących się cały tydzień świateł w Przedszkolu. Po raz drugi Przedszkole Publiczne w Kolsku gościło w swoich progach inicjatywę Stowarzyszenia. Tym razem był to kurs dla wychowawców kolonii. Poddasze urządzone na potrzeby MAMY PARASOLA stało się centrum szkoleniowym.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Zamiast siedzieć w internecie...

Rozstrzygnięcie pierwszego konkursu w ramach Lokalnego Funduszu Młodych już za nami. Niewielka ilość złożonych wniosków jest zapewne zasługą krótkiego okresu czasu, na napisanie wniosku. Mimo tego oficjalnie mogę ogłosić: Grant na 1000 zł zdobyła nieformalna grupa „INCO" z Lipki. Ich projekt nosi nazwę „Zamiast siedzieć w Internecie, wolę tańczyć na parkiecie".  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Nauczyciele przeniesieni na papier

Nauczycieli można nie tylko fotografować komórką, ale nawet portretować. Przykład dały dzieci ze szkoły podstawowej w Kolsku. Odpowiedziały na konkurs zorganizowany przez panią Krystynę Ratajczak z Biblioteki Publicznej w Kolsku. Tematem przewodnim był właśnie portret nauczyciela. Rozstrzygnięcie nastąpiło w zeszłym tygodniu. Czołowe miejsca zdobyli:

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-05 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Certyfikaty rozdane

Chcesz być księgowym/księgową? Interesujesz się grafiką komputerową? Chcesz wiedzieć jak obsługuje się arkusze kalkulacyjne? Tą wiedzę można zdobyć w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Placówka taka mieści się w Konotopie i tam właśnie przez kilka miesięcy kilkunastu mieszkańców zdobywało umiejętności.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-04 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Zmiany, zmiany w bibliotece

Od listopada zmieniają się godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Kolsku. Oto nowe godziny otwarcia:

Poniedziałek - 8.00 - 16.00

Wtorek - 10.00 - 18.00 (zmiana)

Środa - 8.00 - 16.00

Czwartek - 10.00 - 18.00 (zmiana)

Piątek - 8.00 - 16.00

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

WYGRALIŚMY !!!

Z nieskrywaną przyjemnością donoszę, iż Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko odniosło kolejny wielki sukces. Wygraliśmy Ligę Inicjatyw Obywatelskich w kategorii : inicjatywa organizacji pozarządowych. Nagrodzony został nasz projekt Kolsko - Perspektywa 2.0 . Nagrodzona została nasza gminna Telewizja Internetowa.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-28 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Pierwsza krew

Od samego początku serwis kolsko.com wspierał akcję zbierania krwi. Od samego początku także informowałem o idei powstania klubu. Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. Dziś czyli 25 października oficjalnie powołaliśmy do życia taki klub. Kilkunastu mieszkańców naszej gminy swoim przybyciem i podpisem stworzyło „ciało" dla szczytnych działań.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-25 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Co zrobić, żeby dostać 1000 zł?

Rusza Lokalny Fundusz Młodych Gminy Kolsko. Przez najbliższy rok jest do wydania 15 tys. złotych. Młodzieży wydajcie te pieniądze. Jeśli tylko macie 16-19 lat, jesli są was conajmniej 4 osoby, jeśli chcecie realizować się w czymś. To naprawdę okazja dla was. Łatwiejszego sposobu na zdobycie kasy nie ma i nie będzie. Więcej szczegółów przeczytacie w dziale REALIZOWANE PROJEKTY.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

A może na forum?

Stowarzyszenie Verte zaprasza już na III Lubuskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. W najbliższy wtorek w Hotelu Ruben, będzie można dowiedzieć się np. co o nas myślą w Warszawie. Stowarzyszenie Verte zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Kolsko jak i wszystkich czytających ten serwis. Logo zostało pobrane ze strony Stowarzyszenia Verte

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Nocne marki

BIBLIOTEKA  PUBLICZNA przy GDK

ZAPRASZA

chętne dzieci i młodzież

na

”NOCNE CZYTANIE

STRASZNYCH OPOWIEŚCI”,

które  odbędzie się w bibliotece GDK w Kolsku

 w nocy z 24 na 25.10.2008r.(noc z piątku na sobotę)

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-21 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Relacja z poligonu

W dniu 18 października 2008 roku na Kożuchowskim poligonie odbyły się manewry straży pożarnej. Do wykonania były trzy zadania, które symulowały zdarzenia, z którymi strażacy spotykają się w swojej pracy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-19 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Dzień Seniora - pełna relacja

Z okazji Dnia Seniora w dniu 04.10.2008 r. w Gminnym Domu Kultury w Kolsku został zorganizowany wieczorek biesiadny dla seniorów z gminy Kolsko.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-18 | Autor tekstu : Natalia Waluk

Podoba mi się ta robota

O rekordach prędkości, Strażniku Teksasu i jeździe na rowerze rozmawiałem z Ireneuszem Łukjanienko - strażnikiem gminnym

 

Admin-Tomasz: Mieszka pan na stałe w Otyniu. W naszej gminie pracuje pan już trzy miesiące. Czego nauczył się pan o Gminie Kolsko i jej mieszkańcach?

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.