Aktualności

<< 1 ... 30 31 32 33 34 ... 35 >>

Dekorowali świątecznie

Pani Agnieszka Syktus z Jesiony nadesłała newsa. Mieszkańcy tej miejscowości postanowili świątecznie udekorować krzyż. Jak napisała autorka newsa: Nic dodać, nic ująć. Zebrało się kilka rodzin chętnych do pracy i zrobili to. Pozdrowienia z Jesiony i Wesołych Świąt dla wszystkich. Pani Agnieszce dziękuję i jestem pod wrażeniem świątecznej inicjatywy... czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-22 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

8 lat. dziękujemy !

Od 2000 roku działa w naszej gminie Orkiestra Mandolinowa. W czasie tych ośmiu lat dostarczyła nam wiele radości. Dostarczyła nam powodów do dumy. Chyba nikt inny nie reprezentował nas w tylu miejscach. Przez te osiem lat wiele się zmieniło. Najważniejsze, że sami zaczęliśmy doceniać naszą orkiestrę. Ja Admin-Tomasz wraz z Webmasterem stworzyliśmy specjalny dział. Dział - Orkiestra mandolinowa...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-19 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Śpiewali z akcentem ...świątecznym

Projekt „Język angielski - wiedza i klucz do przygody" uważam za zamknięty. Teraz tylko rozliczenia, raporty itp. rzeczy. Miłym akcentem zakończeniowym było sobotnie karaoke. Czuło się ten świąteczny nastrój. Po pierwsze kiermasz bożonarodzeniowy już na wejściu. Angielskie szlagiery świąteczne, znane z filmów rozbrzmiały.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-17 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Sukces ma wydźwięk mandoliny

Mandolinowy wyjazd o jakim pisałem w serwisie, zakończył się sukcesem. Nasza orkiestra zaprezentowała się od najlepszej strony. Uczestnicy wyjazdu, nie kryją własnego zadowolenia i nie skąpią opowieści o wzruszeniu ich słuchaczy. Jako namiastkę tamtej atmosfery polecam dwa filmiki. FILM 1 i FILM 2. Menedżer zespołu Iwona Brzozowska stwierdziła, że nigdy w życiu nie musiała tylu osobom wyjaśniać, gdzie jest Kolsko.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-14 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Karaoke po angielsku na zakończenie

13 grudnia to data symboliczna, lecz dla Stowarzyszenia to podsumowanie projektu. Tym projektem jest „Język angielski - wiedza i klucz do przygody". Trwające wiele miesięcy zajęcia i działania kończą się właśnie dziś. Akcent zakończeniowy jest bardzo mocny. Mocny bo na koniec zostało karaoke po angielsku...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-13 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

W środę trzymamy kciuki

Od ośmiu lat w naszej gminie działa Orkiestra Mandolinowa. Od ośmiu lat sławi imię naszej gminy. Fakt - może nie wszyscy o niej wiedzą, może nie wszyscy ją słyszeli. Wiem tylko, że na pewno wielu dowie się o niej 10 grudnia we Wrocławiu. Właśnie we Wrocławiu odbywa się Ogólnopolskie Forum Edukacyjne „Równać Szansę".

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-08 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

parasol w telewizji

W tym tygodniu oficjalnie zakończono projekt Mamy Parasol. Przez ostatnie kilka miesięcy mogliście o nim czytać w Gazecie Lubuskiej, Regionalnej, Tygodniku Krąg. Poświęcono mu wiele miejsca na antenie Radia Zachód. Dowiedzieli się o nim także czytelnicy portalu Lubuszanin.  Wreszcie materiał filmowy z projektu przygotowała K2TV ...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tak było na 50 leciu...

...honorowego krwiodawstwa. Relacja Rafała Kokornaczyka.  W dniu 3 grudnia o godz. 17.00 w Nowosolskim Domu Kultury odbyły się uroczyste, rejonowe obchody 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nich naszego, gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. Po kilku utworach w wykonaniu młodych artystów nadszedł czas na właściwą uroczystość. Została przedstawiona krótka historia krwiodawstwa w Polsce, a następnie nadszedł moment na który wszyscy czekali. Zostały przyznane odznaczenia i medale. Nasz wiceprezes Jacek Żelazny otrzymał odznakę Honorowego Dawcy Krwi II oraz I stopnia (srebrną i złotą) za oddanie 18 litrów krwi... czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-04 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Żeby ludzie się zjednoczyli

Kim jest sołtys? Jaki jest Sławocin marzeń? Kto sadził drzewka? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała pani Władysława Wyrwa - sołtys Sławocina.

 

Admin-Tomasz :Kim jest i czym właściwie zajmuje się sołtys?

Władysława Wyrwa: No kim jest? Myślę, że takim przedstawicielem wsi. Zajmuje się wszystkim, nie tylko zbieraniem podatków. Trzeba z ludźmi rozmawiać, trzeba organizować coś, trzeba integrować się - wszystkim sołtys się dzisiaj zajmuje...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Kto chce, to potrafi

Najróżniejszymi sposobami próbowano przewidywać przyszłość. I to bez pomocy wróżbitów. Miniona sobota w Sławocinie upłynęła pod znakiem andrzejkowych wróżb. Swoistym znakiem firmowym tej miejscowości stały się dobre zabawy. Oczywiście na świetlicy wiejskiej. Nie inaczej było i tym razem. Jak napisała Renata Izdebska: ZABAWA ANDRZEJKOWA, która odbyła się 29.11.br w Sławocinie jest kolejnym dowodem na to,że kto chce to potrafi...Zebrani mieszkańcy Sławocina miło spędzili czas na wspólnych rozmowach, tańcach i wróżbach...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-01 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Górale z Terminusa na zakończenie

I stało się. Sala widowiskowa GDK przeżyła „Nową sztukę zakopiańską". Spektakl miejscami kontrowersyjny, został przyjęty dobrze. Sztukę wykonał teatr eksperymentalny Terminus A Quo z Nowej Soli. Przez lata działalności wypracował sobie styl i wielką tolerancję u widza nie przywykłego do kontrowersji. Teatr w GDK nie był przypadkowy. Podsumował zbiórkę krwi, był podziękowaniem dla ludzi oddających krew... 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-30 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

"Misiowe" święto

Nadawaliśmy im rozmaite imiona. Zawsze przy nas były. Niemi obserwatorzy naszych dziecięcych zabaw. Któż z nas nie miał pluszowego misia? Czy wiecie, że 25 listopada był światowym dniem pluszowego misia? Ażeby uczcić ten dzień pani Krystyna Ratajczak, zaprosiła dzieci do Biblioteki Publicznej w Kolsku. Sprecyzuje, że zaproszenie dotyczyło klasy „0" . Dzieci z „zerówki" dowiedziały się przede wszystkim czym jest  biblioteka. Motywem przewodnim spotkania był Kubuś Puchatek...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-28 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Oddali 8,5 l

Za nami pierwsza zbiórka krwi zorganizowana przez klub Honorowych Dawców Krwi Gminy Kolsko. Mimo, że czwartek to normalny dzień tygodnia, mimo wczesnych godzin, można mówić o umiarkowanym sukcesie. Z 24 osób, które dziś odwiedziły GDK, krew mogło oddać 19. Dało to w sumie 8,5 litra krwi. Wynik całkiem niezły. 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-27 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

W czwartek krew się będzie lała...

Czas leci niesamowicie szybko. Jeszcze niedawno informowałem o sierpniowej zbiórce krwi. Czas na kolejną. Tym razem organizatorem jest nowopowstały Klub Honorowych Dawców Krwi. Pierwsza „klubowa" zbiórka niesie ze sobą niespodziankę. Otóż wieczorem ku czci krwiodawców wystąpi Terminus A Quo. Dla niezorientowanych powiem tylko, że teatr ten występował na Nocy Świętojańskiej. Tym razem wystawi spektakl „Nowa sztuka zakopiańska". Pełen opis sztuki poniżej. Co do szczegółów: zbiórka krwi - GDK Kolsko, 9.00 - 13.00 . Czwartek 27 listopada. Czwartkowy wieczór godz. 19.00 - Terminus A Quo „Nowa sztuka zakopiańska".

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-25 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Wolontariusze mogą się zgłaszać

Chyba niewielu jest ludzi w naszej gminie, którzy nie słyszeli o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Mimo, że wielka narodowa zbiórka jest dopiero 11 stycznie 2009 roku. to muszę przekazać kilka informacji. Utworzył się już sztab przy Gminnym Domu Kultury w Kolsku. Jak co roku naszym lokalnym sztabem kieruje Iwona Brzozowska. Do niej już mogą zgłaszać się chętni wolontariusze. Jedyne wymagania to zdjęcie do identyfikatora. Motywem przewodnim XVII finału jest: 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-24 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Współpraca między Renem a Odrą

Ludwigshafen to miasto w Niemczech, malowniczo położone nad Renem. Liczy więcej mieszkańców niż Zielona Góra i na pewno więcej, niż cała Gmina Kolsko. Jedna z tamtejszych szkół, od 2005 roku współpracuje z Gimnazjum Publicznym w Kolsku.  Współpraca to przede wszystkim wymiany młodzieży. Zbliżający się tydzień to początek już ósmej wymiany. 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-22 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

"Zabawowa" końcówka miesiąca

Listopad coraz bardziej ma się ku końcowi. Jak co roku jest to czas najróżniejszych zabaw. Wszystkie one skupiają się na motywie przewodnim jakim jest - dzień św. Andrzeja. Popularne „andrzejki" na stałe zagościły w kalendarzu imprez. W tym roku wraz z coraz większą aktywnością mieszkańców gminy, coraz więcej odbywa się zabaw. Z informacji jakimi dysponuję w ciągu najbliższego weekendu i tygodnia odbędą się w : Konotopie, Kolsku, Tyrszelinach oraz Sławocinie. Wciąż są jeszcze wolne miejsca na zabawę w Kolsku.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-20 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tu naprawdę jest fajnie

Długo zapowiadany wywiad z nową bibliotekarką - Krystyną Ratajczak. Swoje doświadczenie zdobywała w Bibliotece Miejskiej w Nowej Soli. Prywatnie wielbicielka literatury młodzieżowej. Opowie co daje czytanie książek, co lubią czytać mieszkańcy gminy Kolsko a także o bibliotece swoich marzeń.

 

Admin-Tomasz: Bibliotekarz to najnudniejszy zawód świata. Zgodzi się pani z tym stwierdzeniem?

Krystyna Ratajczak: Nie, absolutnie. Dlaczego najnudniejszy? Stereotypem jest to, że bibliotekarz nie robi nic tylko czyta książki a to nie jest prawda. Bibliotekarz robi dużo pożytecznych rzeczy. Przede wszystkim musi zakupić książki, które by się podobały potencjalnemu czytelnikowi. Trzeba znać środowisko dla którego się robi takie zakupy, trzeba zaprosić dzieci, żeby chętnie przychodziły - bo u nas dzieci stronią od biblioteki.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-18 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Angielski? Niekonwencjonalnie?

W miniony piątek w Gazecie Regionalnej ukazał się ciekawy artykuł. Pomijam fakt, że wszystko co związane z gminą Kolsko jest dla nas ciekawe. Owy artykuł dotyczył bardzo niekonwencjonalnych lekcji języka angielskiego. Zapewne wielu nie zdaje sobie sprawy, że za tymi lekcjami stoi Stowarzyszenie

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-16 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Centrum w Kolsku?

A no tak. Mowa oczywiście o Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Nazwa strasznie długa i skomplikowana. Wyjaśniam. Centrum to kilkanaście stanowisk komputerowych. Można z nich korzystać w godzinach popołudniowych. Co jest najistotniejsze? W centrum drogą internetową możemy realizować wiele kursów.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-13 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.