Aktualności

<< 1 ... 32 33 34 35 >>

Wielki sukces Lipki

Świetlica w Lipce będzie się rozwijać. Dzięki wspólnym wysiłkom Stowarzyszenia i Urzędu Gminy, zostanie zrealizowany projekt w ramach Banku Dziecięcych Uśmiechów. Urząd Gminy przeprowadził remont pomieszczenia a Stowarzyszenie zrealizuje społeczną cześć. Pieniądze na społeczną cześć dała Fundacja Banku Zachodniego WBK.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-08 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tajemnica piątkowej zawieruchy...w Przedszkolu...w Kolsku

Zapewne wielu/wiele z was zastanawia się co po godzinie 16.00, w piątki dzieje się w Przedszkolu w Kolsku? Nawet jeśli się nad tym nie zastanawiacie, to i tak napiszę. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju wiadomej gminy realizuje projekt Mamy Parasol. Projekt dla mam i ich dzieci. Wydaje mi się, że panie które biorą w nim udział nie żałują.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Dzień Seniora

W najbliższym czasie od organizatorów Dnia Seniora otrzymamy bogatą relację. Przybędzie zdjęć. Dziękuję za kontakt w tej sprawie. Póki co musimy się zadowolić kilkoma fotkami dostępnymi w dziale SOŁECTWA.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

News z Dożynek dostępny !

Po długim czasie oczekiwania, problemach technicznych i wielu innych nieprzewidzianych sytuacjach wreszcie jest. Do obejrzenia news z dożynek powiatu nowosolskiego. Oczywiście w dziale K2TV - Telewizja Internetowa. Można także zobaczyć go bezpośrednio na koncie  youtube

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-05 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Rekord prędkości

Zrobiło się tak weekendowo. Ucinając wszelkie fantastyczne opowieści publikuję zdjęcie rekordu prędkości. Odkąd działają fotoradary słyszałem wiele wersji jaką maksymalną prędkość osiągali fotografowani kierowcy. Dzięki uprzejmości strażnika gminnego - Ireneusza Łukjanienki publikuję rekord. Jak widać „kierowca" jechał 140 km/h.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Seniorzy w działaniu

Już tradycją stał się coroczny Dzień Seniora. Na stałe wpisał się w kalendarz kulturowy Gminy Kolsko. Czy co roku jest taki sam? Moim skromnym zdaniem nie. Przede wszystkim zmieniają nam się sami seniorzy. Stają się coraz bardziej aktywni. Jako najlepszy przykład mogę podać tu chociażby zespół „Tęcza". Widać to także w sposobie przygotowań do święta. Biorą na siebie pełną odpowiedzialność i co cieszy najbardziej są z tego dumni. To nie są ci stereotypowi ludzie, którzy tylko wychowują wnuki i siedzą w domu.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-02 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Jak to się robi w Miłakowie?

Miłaków jest niewielką wsią położoną w gminie Nowe Miasteczko. Stereotyp mówi, że w takich wsiach nic nie może się dziać. A dzieje się. Nieformalna grupa ZOOM stworzyła tam Młodzieżowe Biuro Działań Artystycznych (MBDA). Fantazyjnie pomalowana stara remiza zamieniła się w kulturowe centrum Miłakowa. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-29 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

To jest już prawdziwy koniec...żniw

Dożynki odbyły się 20.09.2008 w Sławocinie na placu przy Świetlicy Wiejskiej. Do pomocy w przygotowaniach włączyli się wszyscy mieszkańcy Sławocina (jak widać na zdjęciach).Wójt gminy Kolsko powitał zebranych tradycyjnym sposobem i ze wszystkimi podzielił się chlebem.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-24 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

zostań kandydatem

 

 

 

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko

O g ł a s z a   n a b ó r

na bezpłatny

KURS DLA KANDYDATÓW NA WYCHOWAWCÓW PLACÓWEK WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Oglądajcie korowód

Dostępny jest roboczy materiał z korowodu dożynkowego. Do obejrzenia w K2TV, dzięki serwisowi youtube. Materiał jakżeby inaczej kręcony był 13.09.2008r. Reszta materiałów z w produkcji. Czyli mówiąc najogólniej się składa tudzież montuje. Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-21 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Klub Honorowych dawców krwi

Chcemy otworzyć w naszej gminie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Zgłoś się już dziś, nie zwlekaj, dzięki Tobie będziemy mogli zdziałać więcej. Nie musisz być pełnoletni/pełnoletnia i oddawać krwi. Wystarczy, że napiszesz do mnie e-maila na adres zbiorkakrwikolsko@wp.pl i będziesz chciał/chciała działać.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-19 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Śnieżynki mają już 10 lat

Tak to prawda. Zespół Śnieżynki ma już 10 lat. Przez ten okres czasu sławił imię Gminy Kolsko w całym województwie i nie tylko. Dla zespołu nie są najważniejsze nagrody, ale samo to, że jego członkowie robią co lubią - czyli śpiewają. Z okazji tego doniosłego jubileuszu składam wszystkim paniom i panom z zespołu najserdeczniejsze życzenia. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-18 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

I po wszystkim

Mógłbym zacząć w taki oto sposób: Dożynki Powiatowe odbyły się w Kolsku 13.09.2008r. Po uroczystościach religijnych korowód ruszył na boisko. Tam odbyła się dalsza część uroczystości. Występowały: Śnieżynki, Tęcza, Vanessa i Sorba a także Orkiestra Mandolinowa, Kabaret Made In China oraz Wojciech Gąsowski.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Po dożynkach, ale ...

zanim napiszę z nich relację potrzeba mi więcej czasu. Zbieram i obrabiam zdjęcia z Dożynek Powiatowych.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-14 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Przygotowania, przygotowania i przygotowania

W Gminie Kolsko od kilku dni mówi się tylko o jednym. Dożynki Powiatowe są odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. W przygotowania zaangażowało się mnóstwo mieszkańców.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-11 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Cały powiat świętuje w Gminie Kolsko

Już w tą sobotę. Już 13 września. W Kolsku. W Gminie Kolsko. Dożynki powiatu nowosolskiego.  Tak oto wygląda program:

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-10 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Mamy Parasol i nie zawahamy się go...rozpocząć

Ta jesień zapowiada się bardzo interesująco. Chyba najbardziej dla 10 mam, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie MAMY PARASOL. Jeśli projekt dla społeczności to oczywiście zajmuje się nim Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko. Na spotkaniu organizacyjnym rozwiano wszelkie obawy mam. Oczywiście najwięcej pytań dotyczyło ich pociech. Miłym akcentem przełamującym wszelkie bariery było rozpakowanie zabawek. Kolorowe kostki, kolorowe ściany, zabawki edukacyjne, regały. To tylko część rzeczy jaka czeka na dzieci uczestniczek tego projektu. O przebiegu akcji będę informował na bieżąco w serwisie KOLSKO.COM. Oczywiście trzeba wspomnieć, że MAMY PARASOL odbywa się w ramach kampanii społecznej - Wspieramy Mamy a jego fundatorem jest AXA-POLSKA.Fotorelacja w GALERII STOWARZYSZENIA.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-08 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Lubuskie zdobyte

Orkiestra Mandolinowa została wreszcie doceniona na forum województwa lubuskiego. Otóż miała okazję wystąpić na jego 10 urodzinach. W tym roku to właśnie Gorzów Wlkp. organizował święto całego regionu. Oczywiście nie zabrakło zespołów z każdego zakątka województwa, jednak to Orkiestra Mandolinowa z Gminy Kolsko została najbardziej zapamiętana. Dlaczego? Po pierwsze grała tuż przed zespołem Leszcze. Po drugie po wejściu Leszczy na scenę dziewczyny z orkiestry odśpiewały „Kombinuj dziewczyno...", przez cały ich występ były najbardziej widoczne i najgłośniejsze. W nagrodę Leszcze zaprosiły orkiestrę na scenę. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z artystami. Nie umknęło to też uwadze obecnym tam dziennikarzom, którzy zafundowali Orkiestrze Mandolinowej prawdziwą sesję zdjęciową. Tak oto zespół z Gminy Kolsko stał się jedną z gwiazd „urodzin" regionu lubuskiego. A my mieszkańcy Gminy Kolsko możemy być tylko dumni.  Fotorelacja w dziale WYDARZENIA.Zdjęcia wykonywał pan Filip Sikora. Za nieumieszczenie tej informacji na zdjęciach przepraszam. 

Tu można przeczytać artykuł Gazety Lubuskiej z Orkiestrą Mandolinową w roli głównej.  

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Uwaga Honorowi Dawcy Krwi !!!

Przyszły legitymacje Honorowych Dawców Krwi. Część osób które już wcześniej oddawały krew i mają ważne poprzednie legitymacje, z nieznanych mi przyczyn ma również wyrobione nowe legitymacje. W sumie mamy 16 legitymacji. Wszystkich dawców proszę o kontakt mailowy pod adresem zbiorkakrwikolsko@wp.pl

jako temat proszę wpisać: Dane
i w treści listu proszę o następujące informacje:
1. Imię i nazwisko
2. Adres zamieszkania
3. Informację czy na zbiórce w Kolsku po raz pierwszy była oddana krew
4. (tylko gdy krew była oddawana również wcześniej) Czy posiadana legitymacja jest zapełniona.

Po uzyskaniu tych informacji skontaktujemy się z RCKiK celem wyjaśnienia sytuacji i w miarę możliwości dostarczymy legitymacje pod wskazany adres zamieszkania.

Podpisano: Rafał Kokornaczyk - Koordynator Zbiórki Krwi (22.08 br. Kolsko)

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Lepiej weź wiadro lub dwa !!!

Jeszcze kilka tygodni temu chyba nic nie wskazywało na to, że grzyby w lasach obrodzą. Tymczasem obserwujemy ich prawdziwy wysyp. Nie opłaca się chodzić na grzyby z małym koszyczkiem - lepiej po prostu wziąć wiadro lub dwa. Gmina Kolsko to prawdziwe zagłębie grzybiarskie. Dowodem na to może być znalezisko mieszkańca Lipki. Pan Stanisław Kwiatkowski znalazł widocznego na zdjęciach grzyba o wadze - 0,795 kg. Taki okaz wystarczyłyby na niejedną zupę grzybową dla kilkuosobowej rodziny. Znalazcy gratulujemy a grzybiarzy zapraszamy do Gminy Kolsko.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-04 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.