Aktualności

<< 1 ... 34 35 36 37 38 ... 39 >>

Żeby ludzie się zjednoczyli

Kim jest sołtys? Jaki jest Sławocin marzeń? Kto sadził drzewka? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała pani Władysława Wyrwa - sołtys Sławocina.

 

Admin-Tomasz :Kim jest i czym właściwie zajmuje się sołtys?

Władysława Wyrwa: No kim jest? Myślę, że takim przedstawicielem wsi. Zajmuje się wszystkim, nie tylko zbieraniem podatków. Trzeba z ludźmi rozmawiać, trzeba organizować coś, trzeba integrować się - wszystkim sołtys się dzisiaj zajmuje...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Kto chce, to potrafi

Najróżniejszymi sposobami próbowano przewidywać przyszłość. I to bez pomocy wróżbitów. Miniona sobota w Sławocinie upłynęła pod znakiem andrzejkowych wróżb. Swoistym znakiem firmowym tej miejscowości stały się dobre zabawy. Oczywiście na świetlicy wiejskiej. Nie inaczej było i tym razem. Jak napisała Renata Izdebska: ZABAWA ANDRZEJKOWA, która odbyła się 29.11.br w Sławocinie jest kolejnym dowodem na to,że kto chce to potrafi...Zebrani mieszkańcy Sławocina miło spędzili czas na wspólnych rozmowach, tańcach i wróżbach...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-12-01 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Górale z Terminusa na zakończenie

I stało się. Sala widowiskowa GDK przeżyła „Nową sztukę zakopiańską". Spektakl miejscami kontrowersyjny, został przyjęty dobrze. Sztukę wykonał teatr eksperymentalny Terminus A Quo z Nowej Soli. Przez lata działalności wypracował sobie styl i wielką tolerancję u widza nie przywykłego do kontrowersji. Teatr w GDK nie był przypadkowy. Podsumował zbiórkę krwi, był podziękowaniem dla ludzi oddających krew... 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-30 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

"Misiowe" święto

Nadawaliśmy im rozmaite imiona. Zawsze przy nas były. Niemi obserwatorzy naszych dziecięcych zabaw. Któż z nas nie miał pluszowego misia? Czy wiecie, że 25 listopada był światowym dniem pluszowego misia? Ażeby uczcić ten dzień pani Krystyna Ratajczak, zaprosiła dzieci do Biblioteki Publicznej w Kolsku. Sprecyzuje, że zaproszenie dotyczyło klasy „0" . Dzieci z „zerówki" dowiedziały się przede wszystkim czym jest  biblioteka. Motywem przewodnim spotkania był Kubuś Puchatek...

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-28 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Oddali 8,5 l

Za nami pierwsza zbiórka krwi zorganizowana przez klub Honorowych Dawców Krwi Gminy Kolsko. Mimo, że czwartek to normalny dzień tygodnia, mimo wczesnych godzin, można mówić o umiarkowanym sukcesie. Z 24 osób, które dziś odwiedziły GDK, krew mogło oddać 19. Dało to w sumie 8,5 litra krwi. Wynik całkiem niezły. 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-27 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

W czwartek krew się będzie lała...

Czas leci niesamowicie szybko. Jeszcze niedawno informowałem o sierpniowej zbiórce krwi. Czas na kolejną. Tym razem organizatorem jest nowopowstały Klub Honorowych Dawców Krwi. Pierwsza „klubowa" zbiórka niesie ze sobą niespodziankę. Otóż wieczorem ku czci krwiodawców wystąpi Terminus A Quo. Dla niezorientowanych powiem tylko, że teatr ten występował na Nocy Świętojańskiej. Tym razem wystawi spektakl „Nowa sztuka zakopiańska". Pełen opis sztuki poniżej. Co do szczegółów: zbiórka krwi - GDK Kolsko, 9.00 - 13.00 . Czwartek 27 listopada. Czwartkowy wieczór godz. 19.00 - Terminus A Quo „Nowa sztuka zakopiańska".

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-25 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Wolontariusze mogą się zgłaszać

Chyba niewielu jest ludzi w naszej gminie, którzy nie słyszeli o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Mimo, że wielka narodowa zbiórka jest dopiero 11 stycznie 2009 roku. to muszę przekazać kilka informacji. Utworzył się już sztab przy Gminnym Domu Kultury w Kolsku. Jak co roku naszym lokalnym sztabem kieruje Iwona Brzozowska. Do niej już mogą zgłaszać się chętni wolontariusze. Jedyne wymagania to zdjęcie do identyfikatora. Motywem przewodnim XVII finału jest: 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-24 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Współpraca między Renem a Odrą

Ludwigshafen to miasto w Niemczech, malowniczo położone nad Renem. Liczy więcej mieszkańców niż Zielona Góra i na pewno więcej, niż cała Gmina Kolsko. Jedna z tamtejszych szkół, od 2005 roku współpracuje z Gimnazjum Publicznym w Kolsku.  Współpraca to przede wszystkim wymiany młodzieży. Zbliżający się tydzień to początek już ósmej wymiany. 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-22 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

"Zabawowa" końcówka miesiąca

Listopad coraz bardziej ma się ku końcowi. Jak co roku jest to czas najróżniejszych zabaw. Wszystkie one skupiają się na motywie przewodnim jakim jest - dzień św. Andrzeja. Popularne „andrzejki" na stałe zagościły w kalendarzu imprez. W tym roku wraz z coraz większą aktywnością mieszkańców gminy, coraz więcej odbywa się zabaw. Z informacji jakimi dysponuję w ciągu najbliższego weekendu i tygodnia odbędą się w : Konotopie, Kolsku, Tyrszelinach oraz Sławocinie. Wciąż są jeszcze wolne miejsca na zabawę w Kolsku.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-20 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tu naprawdę jest fajnie

Długo zapowiadany wywiad z nową bibliotekarką - Krystyną Ratajczak. Swoje doświadczenie zdobywała w Bibliotece Miejskiej w Nowej Soli. Prywatnie wielbicielka literatury młodzieżowej. Opowie co daje czytanie książek, co lubią czytać mieszkańcy gminy Kolsko a także o bibliotece swoich marzeń.

 

Admin-Tomasz: Bibliotekarz to najnudniejszy zawód świata. Zgodzi się pani z tym stwierdzeniem?

Krystyna Ratajczak: Nie, absolutnie. Dlaczego najnudniejszy? Stereotypem jest to, że bibliotekarz nie robi nic tylko czyta książki a to nie jest prawda. Bibliotekarz robi dużo pożytecznych rzeczy. Przede wszystkim musi zakupić książki, które by się podobały potencjalnemu czytelnikowi. Trzeba znać środowisko dla którego się robi takie zakupy, trzeba zaprosić dzieci, żeby chętnie przychodziły - bo u nas dzieci stronią od biblioteki.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-18 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Angielski? Niekonwencjonalnie?

W miniony piątek w Gazecie Regionalnej ukazał się ciekawy artykuł. Pomijam fakt, że wszystko co związane z gminą Kolsko jest dla nas ciekawe. Owy artykuł dotyczył bardzo niekonwencjonalnych lekcji języka angielskiego. Zapewne wielu nie zdaje sobie sprawy, że za tymi lekcjami stoi Stowarzyszenie

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-16 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Centrum w Kolsku?

A no tak. Mowa oczywiście o Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Nazwa strasznie długa i skomplikowana. Wyjaśniam. Centrum to kilkanaście stanowisk komputerowych. Można z nich korzystać w godzinach popołudniowych. Co jest najistotniejsze? W centrum drogą internetową możemy realizować wiele kursów.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-13 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Polska, mieszkam w Polsce

Czego można życzyć Polakom w dniu niepodległości? Większej wiary w siebie. Docenienia tego co mają. Patriotyzmu na co dzień, nie na pokaz. Tego, żeby Polska była coraz mniej podobna do tej z piosenki KULT-u. Chwalenia się swoimi osiągnięciami i wielu, wielu innych rzeczy.Już jutro odbędzie się Wieczornica mająca uczcić 11 listopada. O godzinie 16.00 w Gminnym Domu Kultury w Kolsku będzie można zobaczyć...Tego nie zdradzę, trzeba przyjść i zobaczyć samemu lub najlepiej zabrać ze sobą całą rodzinę.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-11 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tańczyć każdy może, nowocześnie czasem gorzej

Czy tańczyć można wszędzie? Czy na wieś może przyjechać instruktor tańca? Czy młodzież sama sobie zorganizuje zajęcia? Czy warto? Na te wszystkie pytania odpowiedziała młodzież z Lipki. Opowiedziała TAK. Stworzyła nieformalną grupę „INCO", napisała projekt do Lokalnego Funduszu Młodych, dostała 1000 złotych, uczy się tańca nowoczesnego.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-09 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Glejty, pląsy i akty prawne

Po raz kolejny muszę wyjaśnić tajemnicę, palących się cały tydzień świateł w Przedszkolu. Po raz drugi Przedszkole Publiczne w Kolsku gościło w swoich progach inicjatywę Stowarzyszenia. Tym razem był to kurs dla wychowawców kolonii. Poddasze urządzone na potrzeby MAMY PARASOLA stało się centrum szkoleniowym.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Zamiast siedzieć w internecie...

Rozstrzygnięcie pierwszego konkursu w ramach Lokalnego Funduszu Młodych już za nami. Niewielka ilość złożonych wniosków jest zapewne zasługą krótkiego okresu czasu, na napisanie wniosku. Mimo tego oficjalnie mogę ogłosić: Grant na 1000 zł zdobyła nieformalna grupa „INCO" z Lipki. Ich projekt nosi nazwę „Zamiast siedzieć w Internecie, wolę tańczyć na parkiecie".  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Nauczyciele przeniesieni na papier

Nauczycieli można nie tylko fotografować komórką, ale nawet portretować. Przykład dały dzieci ze szkoły podstawowej w Kolsku. Odpowiedziały na konkurs zorganizowany przez panią Krystynę Ratajczak z Biblioteki Publicznej w Kolsku. Tematem przewodnim był właśnie portret nauczyciela. Rozstrzygnięcie nastąpiło w zeszłym tygodniu. Czołowe miejsca zdobyli:

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-05 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Certyfikaty rozdane

Chcesz być księgowym/księgową? Interesujesz się grafiką komputerową? Chcesz wiedzieć jak obsługuje się arkusze kalkulacyjne? Tą wiedzę można zdobyć w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Placówka taka mieści się w Konotopie i tam właśnie przez kilka miesięcy kilkunastu mieszkańców zdobywało umiejętności.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-04 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Zmiany, zmiany w bibliotece

Od listopada zmieniają się godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Kolsku. Oto nowe godziny otwarcia:

Poniedziałek - 8.00 - 16.00

Wtorek - 10.00 - 18.00 (zmiana)

Środa - 8.00 - 16.00

Czwartek - 10.00 - 18.00 (zmiana)

Piątek - 8.00 - 16.00

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

WYGRALIŚMY !!!

Z nieskrywaną przyjemnością donoszę, iż Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko odniosło kolejny wielki sukces. Wygraliśmy Ligę Inicjatyw Obywatelskich w kategorii : inicjatywa organizacji pozarządowych. Nagrodzony został nasz projekt Kolsko - Perspektywa 2.0 . Nagrodzona została nasza gminna Telewizja Internetowa.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-28 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2020

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.