Aktualności

<< 1 ... 34 35 36 37 38 >>

Polska, mieszkam w Polsce

Czego można życzyć Polakom w dniu niepodległości? Większej wiary w siebie. Docenienia tego co mają. Patriotyzmu na co dzień, nie na pokaz. Tego, żeby Polska była coraz mniej podobna do tej z piosenki KULT-u. Chwalenia się swoimi osiągnięciami i wielu, wielu innych rzeczy.Już jutro odbędzie się Wieczornica mająca uczcić 11 listopada. O godzinie 16.00 w Gminnym Domu Kultury w Kolsku będzie można zobaczyć...Tego nie zdradzę, trzeba przyjść i zobaczyć samemu lub najlepiej zabrać ze sobą całą rodzinę.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-11 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tańczyć każdy może, nowocześnie czasem gorzej

Czy tańczyć można wszędzie? Czy na wieś może przyjechać instruktor tańca? Czy młodzież sama sobie zorganizuje zajęcia? Czy warto? Na te wszystkie pytania odpowiedziała młodzież z Lipki. Opowiedziała TAK. Stworzyła nieformalną grupę „INCO", napisała projekt do Lokalnego Funduszu Młodych, dostała 1000 złotych, uczy się tańca nowoczesnego.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-09 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Glejty, pląsy i akty prawne

Po raz kolejny muszę wyjaśnić tajemnicę, palących się cały tydzień świateł w Przedszkolu. Po raz drugi Przedszkole Publiczne w Kolsku gościło w swoich progach inicjatywę Stowarzyszenia. Tym razem był to kurs dla wychowawców kolonii. Poddasze urządzone na potrzeby MAMY PARASOLA stało się centrum szkoleniowym.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Zamiast siedzieć w internecie...

Rozstrzygnięcie pierwszego konkursu w ramach Lokalnego Funduszu Młodych już za nami. Niewielka ilość złożonych wniosków jest zapewne zasługą krótkiego okresu czasu, na napisanie wniosku. Mimo tego oficjalnie mogę ogłosić: Grant na 1000 zł zdobyła nieformalna grupa „INCO" z Lipki. Ich projekt nosi nazwę „Zamiast siedzieć w Internecie, wolę tańczyć na parkiecie".  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Nauczyciele przeniesieni na papier

Nauczycieli można nie tylko fotografować komórką, ale nawet portretować. Przykład dały dzieci ze szkoły podstawowej w Kolsku. Odpowiedziały na konkurs zorganizowany przez panią Krystynę Ratajczak z Biblioteki Publicznej w Kolsku. Tematem przewodnim był właśnie portret nauczyciela. Rozstrzygnięcie nastąpiło w zeszłym tygodniu. Czołowe miejsca zdobyli:

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-05 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Certyfikaty rozdane

Chcesz być księgowym/księgową? Interesujesz się grafiką komputerową? Chcesz wiedzieć jak obsługuje się arkusze kalkulacyjne? Tą wiedzę można zdobyć w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Placówka taka mieści się w Konotopie i tam właśnie przez kilka miesięcy kilkunastu mieszkańców zdobywało umiejętności.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-04 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Zmiany, zmiany w bibliotece

Od listopada zmieniają się godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Kolsku. Oto nowe godziny otwarcia:

Poniedziałek - 8.00 - 16.00

Wtorek - 10.00 - 18.00 (zmiana)

Środa - 8.00 - 16.00

Czwartek - 10.00 - 18.00 (zmiana)

Piątek - 8.00 - 16.00

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-11-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

WYGRALIŚMY !!!

Z nieskrywaną przyjemnością donoszę, iż Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko odniosło kolejny wielki sukces. Wygraliśmy Ligę Inicjatyw Obywatelskich w kategorii : inicjatywa organizacji pozarządowych. Nagrodzony został nasz projekt Kolsko - Perspektywa 2.0 . Nagrodzona została nasza gminna Telewizja Internetowa.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-28 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Pierwsza krew

Od samego początku serwis kolsko.com wspierał akcję zbierania krwi. Od samego początku także informowałem o idei powstania klubu. Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. Dziś czyli 25 października oficjalnie powołaliśmy do życia taki klub. Kilkunastu mieszkańców naszej gminy swoim przybyciem i podpisem stworzyło „ciało" dla szczytnych działań.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-25 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Co zrobić, żeby dostać 1000 zł?

Rusza Lokalny Fundusz Młodych Gminy Kolsko. Przez najbliższy rok jest do wydania 15 tys. złotych. Młodzieży wydajcie te pieniądze. Jeśli tylko macie 16-19 lat, jesli są was conajmniej 4 osoby, jeśli chcecie realizować się w czymś. To naprawdę okazja dla was. Łatwiejszego sposobu na zdobycie kasy nie ma i nie będzie. Więcej szczegółów przeczytacie w dziale REALIZOWANE PROJEKTY.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

A może na forum?

Stowarzyszenie Verte zaprasza już na III Lubuskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. W najbliższy wtorek w Hotelu Ruben, będzie można dowiedzieć się np. co o nas myślą w Warszawie. Stowarzyszenie Verte zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Kolsko jak i wszystkich czytających ten serwis. Logo zostało pobrane ze strony Stowarzyszenia Verte

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Nocne marki

BIBLIOTEKA  PUBLICZNA przy GDK

ZAPRASZA

chętne dzieci i młodzież

na

”NOCNE CZYTANIE

STRASZNYCH OPOWIEŚCI”,

które  odbędzie się w bibliotece GDK w Kolsku

 w nocy z 24 na 25.10.2008r.(noc z piątku na sobotę)

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-21 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Relacja z poligonu

W dniu 18 października 2008 roku na Kożuchowskim poligonie odbyły się manewry straży pożarnej. Do wykonania były trzy zadania, które symulowały zdarzenia, z którymi strażacy spotykają się w swojej pracy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-19 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Dzień Seniora - pełna relacja

Z okazji Dnia Seniora w dniu 04.10.2008 r. w Gminnym Domu Kultury w Kolsku został zorganizowany wieczorek biesiadny dla seniorów z gminy Kolsko.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-18 | Autor tekstu : Natalia Waluk

Podoba mi się ta robota

O rekordach prędkości, Strażniku Teksasu i jeździe na rowerze rozmawiałem z Ireneuszem Łukjanienko - strażnikiem gminnym

 

Admin-Tomasz: Mieszka pan na stałe w Otyniu. W naszej gminie pracuje pan już trzy miesiące. Czego nauczył się pan o Gminie Kolsko i jej mieszkańcach?

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Przeglądałem ostatnimi czasy serwis internetowy Konotopu. W księdze gości zauważyłem kilka wpisów osób zainteresowanych obejrzeniem filmu o tej miejscowości. W kilku słowach wyjaśnię o jaki film chodzi. Był realizowany w 2005r. Nieformalna grupa VENA stworzyła dwa materiały. Fabularyzowaną legendę o Konotopie i dokumentalną wyprawę w przeszłość (oczywiście z kamerą). Dotarłem do tych materiałów filmowych.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-13 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Klub HDK PCK

Na sierpniowej zbiórce krwi pojawiła się propozycja założenia w Gminie Kolsko -  Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. Jednak aby tak się stało musi się zebrać przynajmniej 10 osób, niekoniecznie oddających krew i niekoniecznie pełnoletnich. Musi też zostać zorganizowane zebranie z członkiem zarządu rejonowego PCK i takie zebranie odbędzie się 25 października w Gminnym Domu Kultury w Kolsku o godz. 15:30.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-11 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Wielki sukces Lipki

Świetlica w Lipce będzie się rozwijać. Dzięki wspólnym wysiłkom Stowarzyszenia i Urzędu Gminy, zostanie zrealizowany projekt w ramach Banku Dziecięcych Uśmiechów. Urząd Gminy przeprowadził remont pomieszczenia a Stowarzyszenie zrealizuje społeczną cześć. Pieniądze na społeczną cześć dała Fundacja Banku Zachodniego WBK.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-08 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tajemnica piątkowej zawieruchy...w Przedszkolu...w Kolsku

Zapewne wielu/wiele z was zastanawia się co po godzinie 16.00, w piątki dzieje się w Przedszkolu w Kolsku? Nawet jeśli się nad tym nie zastanawiacie, to i tak napiszę. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju wiadomej gminy realizuje projekt Mamy Parasol. Projekt dla mam i ich dzieci. Wydaje mi się, że panie które biorą w nim udział nie żałują.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Dzień Seniora

W najbliższym czasie od organizatorów Dnia Seniora otrzymamy bogatą relację. Przybędzie zdjęć. Dziękuję za kontakt w tej sprawie. Póki co musimy się zadowolić kilkoma fotkami dostępnymi w dziale SOŁECTWA.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2019

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.