Aktualności

<< 1 ... 35 36 37 38 39 >>

Dzień Seniora - pełna relacja

Z okazji Dnia Seniora w dniu 04.10.2008 r. w Gminnym Domu Kultury w Kolsku został zorganizowany wieczorek biesiadny dla seniorów z gminy Kolsko.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-18 | Autor tekstu : Natalia Waluk

Podoba mi się ta robota

O rekordach prędkości, Strażniku Teksasu i jeździe na rowerze rozmawiałem z Ireneuszem Łukjanienko - strażnikiem gminnym

 

Admin-Tomasz: Mieszka pan na stałe w Otyniu. W naszej gminie pracuje pan już trzy miesiące. Czego nauczył się pan o Gminie Kolsko i jej mieszkańcach?

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Przeglądałem ostatnimi czasy serwis internetowy Konotopu. W księdze gości zauważyłem kilka wpisów osób zainteresowanych obejrzeniem filmu o tej miejscowości. W kilku słowach wyjaśnię o jaki film chodzi. Był realizowany w 2005r. Nieformalna grupa VENA stworzyła dwa materiały. Fabularyzowaną legendę o Konotopie i dokumentalną wyprawę w przeszłość (oczywiście z kamerą). Dotarłem do tych materiałów filmowych.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-13 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Klub HDK PCK

Na sierpniowej zbiórce krwi pojawiła się propozycja założenia w Gminie Kolsko -  Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. Jednak aby tak się stało musi się zebrać przynajmniej 10 osób, niekoniecznie oddających krew i niekoniecznie pełnoletnich. Musi też zostać zorganizowane zebranie z członkiem zarządu rejonowego PCK i takie zebranie odbędzie się 25 października w Gminnym Domu Kultury w Kolsku o godz. 15:30.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-11 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Wielki sukces Lipki

Świetlica w Lipce będzie się rozwijać. Dzięki wspólnym wysiłkom Stowarzyszenia i Urzędu Gminy, zostanie zrealizowany projekt w ramach Banku Dziecięcych Uśmiechów. Urząd Gminy przeprowadził remont pomieszczenia a Stowarzyszenie zrealizuje społeczną cześć. Pieniądze na społeczną cześć dała Fundacja Banku Zachodniego WBK.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-08 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Tajemnica piątkowej zawieruchy...w Przedszkolu...w Kolsku

Zapewne wielu/wiele z was zastanawia się co po godzinie 16.00, w piątki dzieje się w Przedszkolu w Kolsku? Nawet jeśli się nad tym nie zastanawiacie, to i tak napiszę. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju wiadomej gminy realizuje projekt Mamy Parasol. Projekt dla mam i ich dzieci. Wydaje mi się, że panie które biorą w nim udział nie żałują.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Dzień Seniora

W najbliższym czasie od organizatorów Dnia Seniora otrzymamy bogatą relację. Przybędzie zdjęć. Dziękuję za kontakt w tej sprawie. Póki co musimy się zadowolić kilkoma fotkami dostępnymi w dziale SOŁECTWA.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

News z Dożynek dostępny !

Po długim czasie oczekiwania, problemach technicznych i wielu innych nieprzewidzianych sytuacjach wreszcie jest. Do obejrzenia news z dożynek powiatu nowosolskiego. Oczywiście w dziale K2TV - Telewizja Internetowa. Można także zobaczyć go bezpośrednio na koncie  youtube

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-05 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Rekord prędkości

Zrobiło się tak weekendowo. Ucinając wszelkie fantastyczne opowieści publikuję zdjęcie rekordu prędkości. Odkąd działają fotoradary słyszałem wiele wersji jaką maksymalną prędkość osiągali fotografowani kierowcy. Dzięki uprzejmości strażnika gminnego - Ireneusza Łukjanienki publikuję rekord. Jak widać „kierowca" jechał 140 km/h.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Seniorzy w działaniu

Już tradycją stał się coroczny Dzień Seniora. Na stałe wpisał się w kalendarz kulturowy Gminy Kolsko. Czy co roku jest taki sam? Moim skromnym zdaniem nie. Przede wszystkim zmieniają nam się sami seniorzy. Stają się coraz bardziej aktywni. Jako najlepszy przykład mogę podać tu chociażby zespół „Tęcza". Widać to także w sposobie przygotowań do święta. Biorą na siebie pełną odpowiedzialność i co cieszy najbardziej są z tego dumni. To nie są ci stereotypowi ludzie, którzy tylko wychowują wnuki i siedzą w domu.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-10-02 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Jak to się robi w Miłakowie?

Miłaków jest niewielką wsią położoną w gminie Nowe Miasteczko. Stereotyp mówi, że w takich wsiach nic nie może się dziać. A dzieje się. Nieformalna grupa ZOOM stworzyła tam Młodzieżowe Biuro Działań Artystycznych (MBDA). Fantazyjnie pomalowana stara remiza zamieniła się w kulturowe centrum Miłakowa. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-29 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

To jest już prawdziwy koniec...żniw

Dożynki odbyły się 20.09.2008 w Sławocinie na placu przy Świetlicy Wiejskiej. Do pomocy w przygotowaniach włączyli się wszyscy mieszkańcy Sławocina (jak widać na zdjęciach).Wójt gminy Kolsko powitał zebranych tradycyjnym sposobem i ze wszystkimi podzielił się chlebem.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-24 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

zostań kandydatem

 

 

 

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko

O g ł a s z a   n a b ó r

na bezpłatny

KURS DLA KANDYDATÓW NA WYCHOWAWCÓW PLACÓWEK WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Oglądajcie korowód

Dostępny jest roboczy materiał z korowodu dożynkowego. Do obejrzenia w K2TV, dzięki serwisowi youtube. Materiał jakżeby inaczej kręcony był 13.09.2008r. Reszta materiałów z w produkcji. Czyli mówiąc najogólniej się składa tudzież montuje. Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-21 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Klub Honorowych dawców krwi

Chcemy otworzyć w naszej gminie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Zgłoś się już dziś, nie zwlekaj, dzięki Tobie będziemy mogli zdziałać więcej. Nie musisz być pełnoletni/pełnoletnia i oddawać krwi. Wystarczy, że napiszesz do mnie e-maila na adres zbiorkakrwikolsko@wp.pl i będziesz chciał/chciała działać.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-19 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Śnieżynki mają już 10 lat

Tak to prawda. Zespół Śnieżynki ma już 10 lat. Przez ten okres czasu sławił imię Gminy Kolsko w całym województwie i nie tylko. Dla zespołu nie są najważniejsze nagrody, ale samo to, że jego członkowie robią co lubią - czyli śpiewają. Z okazji tego doniosłego jubileuszu składam wszystkim paniom i panom z zespołu najserdeczniejsze życzenia. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-18 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

I po wszystkim

Mógłbym zacząć w taki oto sposób: Dożynki Powiatowe odbyły się w Kolsku 13.09.2008r. Po uroczystościach religijnych korowód ruszył na boisko. Tam odbyła się dalsza część uroczystości. Występowały: Śnieżynki, Tęcza, Vanessa i Sorba a także Orkiestra Mandolinowa, Kabaret Made In China oraz Wojciech Gąsowski.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Po dożynkach, ale ...

zanim napiszę z nich relację potrzeba mi więcej czasu. Zbieram i obrabiam zdjęcia z Dożynek Powiatowych.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-14 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Przygotowania, przygotowania i przygotowania

W Gminie Kolsko od kilku dni mówi się tylko o jednym. Dożynki Powiatowe są odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. W przygotowania zaangażowało się mnóstwo mieszkańców.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-11 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Cały powiat świętuje w Gminie Kolsko

Już w tą sobotę. Już 13 września. W Kolsku. W Gminie Kolsko. Dożynki powiatu nowosolskiego.  Tak oto wygląda program:

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-10 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2019

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.