Aktualności

<< 1 ... 36 37 38 39 >>

zostań kandydatem

 

 

 

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko

O g ł a s z a   n a b ó r

na bezpłatny

KURS DLA KANDYDATÓW NA WYCHOWAWCÓW PLACÓWEK WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Oglądajcie korowód

Dostępny jest roboczy materiał z korowodu dożynkowego. Do obejrzenia w K2TV, dzięki serwisowi youtube. Materiał jakżeby inaczej kręcony był 13.09.2008r. Reszta materiałów z w produkcji. Czyli mówiąc najogólniej się składa tudzież montuje. Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-21 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Klub Honorowych dawców krwi

Chcemy otworzyć w naszej gminie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Zgłoś się już dziś, nie zwlekaj, dzięki Tobie będziemy mogli zdziałać więcej. Nie musisz być pełnoletni/pełnoletnia i oddawać krwi. Wystarczy, że napiszesz do mnie e-maila na adres zbiorkakrwikolsko@wp.pl i będziesz chciał/chciała działać.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-19 | Autor tekstu : Rafał Kokornaczyk

Śnieżynki mają już 10 lat

Tak to prawda. Zespół Śnieżynki ma już 10 lat. Przez ten okres czasu sławił imię Gminy Kolsko w całym województwie i nie tylko. Dla zespołu nie są najważniejsze nagrody, ale samo to, że jego członkowie robią co lubią - czyli śpiewają. Z okazji tego doniosłego jubileuszu składam wszystkim paniom i panom z zespołu najserdeczniejsze życzenia. czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-18 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

I po wszystkim

Mógłbym zacząć w taki oto sposób: Dożynki Powiatowe odbyły się w Kolsku 13.09.2008r. Po uroczystościach religijnych korowód ruszył na boisko. Tam odbyła się dalsza część uroczystości. Występowały: Śnieżynki, Tęcza, Vanessa i Sorba a także Orkiestra Mandolinowa, Kabaret Made In China oraz Wojciech Gąsowski.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Po dożynkach, ale ...

zanim napiszę z nich relację potrzeba mi więcej czasu. Zbieram i obrabiam zdjęcia z Dożynek Powiatowych.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-14 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Przygotowania, przygotowania i przygotowania

W Gminie Kolsko od kilku dni mówi się tylko o jednym. Dożynki Powiatowe są odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. W przygotowania zaangażowało się mnóstwo mieszkańców.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-11 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Cały powiat świętuje w Gminie Kolsko

Już w tą sobotę. Już 13 września. W Kolsku. W Gminie Kolsko. Dożynki powiatu nowosolskiego.  Tak oto wygląda program:

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-10 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Mamy Parasol i nie zawahamy się go...rozpocząć

Ta jesień zapowiada się bardzo interesująco. Chyba najbardziej dla 10 mam, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie MAMY PARASOL. Jeśli projekt dla społeczności to oczywiście zajmuje się nim Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko. Na spotkaniu organizacyjnym rozwiano wszelkie obawy mam. Oczywiście najwięcej pytań dotyczyło ich pociech. Miłym akcentem przełamującym wszelkie bariery było rozpakowanie zabawek. Kolorowe kostki, kolorowe ściany, zabawki edukacyjne, regały. To tylko część rzeczy jaka czeka na dzieci uczestniczek tego projektu. O przebiegu akcji będę informował na bieżąco w serwisie KOLSKO.COM. Oczywiście trzeba wspomnieć, że MAMY PARASOL odbywa się w ramach kampanii społecznej - Wspieramy Mamy a jego fundatorem jest AXA-POLSKA.Fotorelacja w GALERII STOWARZYSZENIA.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-08 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Lubuskie zdobyte

Orkiestra Mandolinowa została wreszcie doceniona na forum województwa lubuskiego. Otóż miała okazję wystąpić na jego 10 urodzinach. W tym roku to właśnie Gorzów Wlkp. organizował święto całego regionu. Oczywiście nie zabrakło zespołów z każdego zakątka województwa, jednak to Orkiestra Mandolinowa z Gminy Kolsko została najbardziej zapamiętana. Dlaczego? Po pierwsze grała tuż przed zespołem Leszcze. Po drugie po wejściu Leszczy na scenę dziewczyny z orkiestry odśpiewały „Kombinuj dziewczyno...", przez cały ich występ były najbardziej widoczne i najgłośniejsze. W nagrodę Leszcze zaprosiły orkiestrę na scenę. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z artystami. Nie umknęło to też uwadze obecnym tam dziennikarzom, którzy zafundowali Orkiestrze Mandolinowej prawdziwą sesję zdjęciową. Tak oto zespół z Gminy Kolsko stał się jedną z gwiazd „urodzin" regionu lubuskiego. A my mieszkańcy Gminy Kolsko możemy być tylko dumni.  Fotorelacja w dziale WYDARZENIA.Zdjęcia wykonywał pan Filip Sikora. Za nieumieszczenie tej informacji na zdjęciach przepraszam. 

Tu można przeczytać artykuł Gazety Lubuskiej z Orkiestrą Mandolinową w roli głównej.  

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-07 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Uwaga Honorowi Dawcy Krwi !!!

Przyszły legitymacje Honorowych Dawców Krwi. Część osób które już wcześniej oddawały krew i mają ważne poprzednie legitymacje, z nieznanych mi przyczyn ma również wyrobione nowe legitymacje. W sumie mamy 16 legitymacji. Wszystkich dawców proszę o kontakt mailowy pod adresem zbiorkakrwikolsko@wp.pl

jako temat proszę wpisać: Dane
i w treści listu proszę o następujące informacje:
1. Imię i nazwisko
2. Adres zamieszkania
3. Informację czy na zbiórce w Kolsku po raz pierwszy była oddana krew
4. (tylko gdy krew była oddawana również wcześniej) Czy posiadana legitymacja jest zapełniona.

Po uzyskaniu tych informacji skontaktujemy się z RCKiK celem wyjaśnienia sytuacji i w miarę możliwości dostarczymy legitymacje pod wskazany adres zamieszkania.

Podpisano: Rafał Kokornaczyk - Koordynator Zbiórki Krwi (22.08 br. Kolsko)

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Lepiej weź wiadro lub dwa !!!

Jeszcze kilka tygodni temu chyba nic nie wskazywało na to, że grzyby w lasach obrodzą. Tymczasem obserwujemy ich prawdziwy wysyp. Nie opłaca się chodzić na grzyby z małym koszyczkiem - lepiej po prostu wziąć wiadro lub dwa. Gmina Kolsko to prawdziwe zagłębie grzybiarskie. Dowodem na to może być znalezisko mieszkańca Lipki. Pan Stanisław Kwiatkowski znalazł widocznego na zdjęciach grzyba o wadze - 0,795 kg. Taki okaz wystarczyłyby na niejedną zupę grzybową dla kilkuosobowej rodziny. Znalazcy gratulujemy a grzybiarzy zapraszamy do Gminy Kolsko.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-04 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

(Nie)tylko dla orłów

Początek września to tradycyjnie okres zwiększonego zainteresowania ofertą bibliotek. Powód? Zapał do nauki i masowe wypożyczanie lektur szkolnych. Wychodząc naprzeciw fali czytelników, publikuję aktualne godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Kolsku. W bibliotece nastąpiły małe zmiany. Jakie? Tego oczywiście nie zdradzę, o tym trzeba przekonać się osobiście. A najlepiej w...

 

PONIEDZIAŁEK  8:00 - 16:00

WTOREK  11:00 - 19:00

ŚRODA 8:00 - 16:00

CZWARTEK 11:00 - 19:00

PIĄTEK 8:00 - 16:00

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KOLSKU ZAPRASZA

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-03 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

W Gminie Kolsko Krewniacy dopisali

22 OSOBY oddały krew

9 LITRÓW krwi zebraliśmy

327 ZŁ tyle przekażemy na konto KREWNIAKÓW

 

 

DZIĘ?KUJEMY!!! DZIĘ?KUJEMY!!! DZIĘ?KUJEMY !!!

 

Te dane pokazują, że warto robić takie akcje w naszej gminie. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew oraz tym, którzy przyszli do nas w ten słoneczny sierpniowy dzień  i chcieli acz nie mogli jej oddać. Dziękujemy wam wszystkim. Dziękujemy wszystkim, którzy kupując bilet-cegiełkę wspomogli ogólnopolską akcję zbiórki pieniędzy na autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II. DZIĘ?KUJEMY!!! Dziękują organizatorzy, dziękują też KREWNIACY .

 

TU MOŻNA ZNALEŹĆ WYWIAD Z POMYSŁODAWCĄ ZBIÓRKI KRWI

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-09-02 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

A na koniec do Drzonowa

Sierpień nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Kończą się także wakacyjne zajęcia dla dzieci z Gminy Kolsko. Jakie były? Sądząc po opiniach ich uczestników dobrze przygotowane i wykonane. Miłym akcentem wieńczącym tegoroczne letnie ferie był wyjazd do Drzonowa. W Drzonowie mieście się Lubuskie Muzeum Wojskowe. Jest to drugie największe Muzeum Wojskowe w Polsce (największe jest Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie). Po zwiedzeniu ekspozycji stałych takich jak na przykład Wojsko Polskie w latach 1939-1945, przyszedł najbardziej oczekiwany moment. Teren muzeum „roi się" od czołgów, samolotów, dział, transporterów. Wszystko to można zobaczyć z bliska, sfotografować, niestety nie można wejść do środka. Cóż takie bywają muzea. Wyjazd mimo tego dostarczył radości jego uczestnikom. Teraz można już spokojnie powiedzieć, że w wakacje jednak coś się dzieje. Wystarczy tylko bacznie się rozglądać.Fotorelacja w dziale WYDARZENIA.

ORKIESTRA MANDOLINOWA ZAGRA NA DNIU WOJEWóDZTWA LUBUSKIEGO !!! RELACJA NIEBAWEM NA WWW.KOLSKO.COM

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-08-30 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

450 km na wschód...

Podczas gdy Stowarzyszenie organizowało zbiórkę krwi a Druk Nr 5, Bismillah oraz Chris June sprawdzali wytrzymałość ścian Gminnego Domu Kultury jakieś 450 km na wschód. W Konstancinie-Jeziornej na zaproszenie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży piękniejsza część Stowarzyszenia brała udział w pewnym seminarium. Piękniejsza część to: Iwona Brzozowska, Kamila Florczak i Agnieszka Matysiak, seminarium dotyczyło Lokalnego Funduszu Młodych. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko znalazło się w elitarnym gronie 10 organizacji w Polsce które realizować będą pilotażowy program Lokalny Fundusz Młodych. Ogólnie można powiedzieć, że Stowarzyszenie będzie przyjmować wnioski od grup młodzieży z całej Gminy Kolsko na działania, które chcą realizować. I przyznawać na nie kasę. Kasa jeszcze nigdy nie było tak blisko, niemal na wyciągnięcie ręki. Zapowiada się interesująco o szczegółach poinformuję niebawem. Cierpliwości młodzieży. Fotorelacja z seminarium w GALERI STOWARZYSZENIA.

A tu lista organizacji biorących udział w pilotażowym Programie

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-08-27 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Koncertowy piątek

22 sierpnia 2008 roku zostanie na długo zapamiętany przez mieszkańców Gminy Kolsko. Dziękować trzeba czasami bardzo głośno. Dziękować za oddawanie krwi można tylko bardzo głośnym koncertem. Wieczorny koncert był swoistym hołdem dla krwiodawców, dochód z niego przeznaczony został na kampanię KREWNIACY. Ściany Gminnego Domu Kultury zadrżały od dźwięków muzyki Druku Nr 5, Chris June i Bismillah. Każdy zespół reprezentuje odrębny styl. Ta mieszanka okazała się gwarancją sukcesu widowiska. Druk Nr 5, melodyjnie porwał wywołując aplauz. Bismillah występował u nas już drugi raz i zaprezentował dobre reggae, które zawsze ma wielu fanów. Z dalekiego Wrocławia dojechał Chris June (z liczną grupą fanów). Energetyczno-żywiołowym występem zakończył wydarzenie muzyczne. Ciekawa forma podziękowania w opinii tych, którzy brali w nim udział odniosła sukces. Fotorelacja w dziale WYDARZENIA.

PODZIĘ?KOWANIA DLA: Piotrka, Dominiki za organizację koncertu oraz Rafała, Olki i Weroniki za pomoc w sprzedaży biletów.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-08-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Krew zebrana, życia uratowane

W słoneczny piątkowy poranek (22.08) pojawiła się w Gminie Kolsko ekipa pobierająca krew. Ekipa przybyła do nas z Zielonej Góry, z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pomysł na akcję zbierania krwi dał Rafał Kokornaczyk. Każda dobra inicjatywa jest wspierana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko. Zbiórka to przede wszystkim liczby. 22 osoby oddały krew co dało nam około 9 litrów tego życiodajnego leku. Jest to bardzo dobry wynik jak na pierwszą akcję tego typu w naszej gminie. Ilość osób, które chciały oddać krew była jeszcze większa. Niestety wiele czynników wyklucza potencjalnych dawców. Pracownicy Centrum Krwiodawstwa zapowiedzieli, że chętnie będą odwiedzać nas co kilka miesięcy. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim krwiodawcom i wszystkim którzy chcieli acz nie mogli krwi oddać a przyszli do nas. DZIĘ?KUJEMY!!! Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampani społecznej KREWNIACY. Fotorelacja Doroty Adamczak w GALERI STOWARZYSZENIA.

 

LUBUSZANIN O AKCJII W KOLSKU

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-08-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Krwisto-koncertowe wiadomości

Najnowsze wieści dotyczące zbiórki krwi i koncertu na terenie Gminy Kolsko. Plakaty informujące o tym wydarzeniu pojawiły się w całej gminie, jak i w kilku miejscowościach przyległych. W przyszłym tygodniu w okolicach środy lub czwartku na antenie Radia Zachód pojawi się zapowiedź całej akcji, w dodatku przyjedzie do nas pani redaktor z tej regionalnej stacji. Proszę więc pilnie nasłuchiwać. Co do naszych patronów medialnych. Portal Lubuszanin promuje nas na swojej stronie tutaj. W Tygodniku Krąg pojawi się informacja o akcji , oczywiście o koncercie też będzie mowa.

Patronat medialny:

 

 

Autorką plakatu jest Domasz, warto zaznaczyć że w tle jest widoczny bas składany. EADG.

OTO LINK DO PREZENTACJI NASZEJ AKCJI I STOWARZYSZENIA 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-08-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Czasowypełniacze wakacyjne

Wakacje mają to do siebie, że szkoły święcą pustkami. W końcu każdemu należy się odpoczynek. Jak najlepiej odpoczywać? Aktywnie. Takiego typu są właśnie zajęcia wakacyjne organizowane przez Gminny Dom Kultury. Odbywają się w Kolsku i Konotopie. Oprócz tradycyjnych zajęć świetlicowych oferują także zajęcia wyjazdowe. Przykładem może tu być rejs statkiem po Jeziorze Sławskim. Foto-relacja z  w dziale Wydarzenia.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-08-08 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2020

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.