Aktualności

<< 1 ... 37 38 39

Zbiórka krwi + koncert = Gmina Kolsko wspiera KREWNIAK??W

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko organizuje akcję poboru krwi. Zbiórka odbędzie się 22 sierpnia br. w Gminnym Domu Kultury w Kolsku w godzinach 9:00 - 14:00. Wszystkich chętnych, zdrowych i pełnoletnich mieszkańców serdecznie zapraszamy. Akcja poboru krwi odbędzie się w ramach kampanii społecznej KREWNIACY.

Poboru krwi dokona Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Dawcy krwi otrzymają drobne gadżety KREWNIAKÓW.

Patronat nad akcją objęła Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi.

 

ZAPRASZAMY

organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko

data: 22.08.2008 (piątek)

w godzinach: 9:00 - 14:00

miejsce: Gminny Dom Kultury w Kolsku

Po zbiórce krwi o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert. Wszyscy, którzy oddali krew wchodzą na niego za darmo. Reszta musi za wstęp płaci 5 zł. Cały dochód przekazujemy na konto KREWNIAKÓW. Chcemy wspomóc ogólnonarodową zbiórkę pieniędzy na autobus do poboru krwi, który będzie nosił imię Jana Pawła II.

Zagrają:

Druk Nr 5 (Sława, Kolsko)

Bismillah (Zielona Góra)

Chris June (Wrocław)

Patronat medialny: Tygodnik Krąg, Lubuszanin.org.pl,  K2TV i oczywiście KOLSKO.COM

Pomysłodawcą zbiórki krwi jest Rafał Kokornaczyk.

KREWNIACY NAPISALI O NAS

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-08-06 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Pozytywny ranking

Spróbujmy ułożyć listę rzeczy z jakich jesteśmy dumni jako mieszkańcy Gminy Kolsko. Na chwilę przestajemy narzekać i mówimy co pozytywnego nas otacza. Ranking takich pozytywnych zjawisk będzie powstawał do końca wakacji. Wyniki podam na początku września. Na Forum Gminy Kolsko w dziale Aktualności można zapisywać swoje propozycje. Czekam również na e-maile pod adresem: kolsko.com@o2.pl. Nie ma kategorii ani ograniczeń. Wszystko to co napawa nas dumą i wszystko co nam się tutaj podoba warte jest opisania.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-26 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Mamy Parasol czyli Stowarzyszenie w działaniu

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko realizuje projekt „Mamy Parasol". Adresowany do mam posiadających pociechy w wieku 2-6 lat. W ramach projektu odbędą się zajęcia ze specjalistami w przewspaniałej sali zabaw (którą urządzamy już w sierpniu). Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące wychowania dzieci. Ponadto pokażą jak łatwiej się nimi zajmować. Zajęcia ruszają od września. Zostały już tylko 3 miejsca. Wszystkie zainteresowane panie prosimy o kontakt pod numer telefonu - 0683524112. Można również osobiście rejestrować się w budynku GDK Kolsko. Jak to bywa przy wszystkich projektach społecznych zajęcia są całkowicie darmowe. Projekt finansuje AXA Polska.

Stowarzyszenie realizuje ten projekt jako jedna z 10 organizacji w Polsce a tu można zobaczyć nagrodzonych - kliknij tu 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-23 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Perła z lamusa

Zupełnie przypadkowo odnalazłem w Archiwum GDK Kolsko pewne nagranie. Pochodzi ono z audycji Radia Zachód z 20.12. 2006r. Co takiego interesującego jest w nim, że zasłużyło sobie na opisanie? Odpowiedź: Nasza gminna Orkiestra Mandolinowa. Nie zdradzam treści audycji, ale warta jest pełnego odsłuchania.

Audycja radiowa czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-21 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Muzyka w strugach deszczu

W strugach deszczu fani oklaskiwali Druk Nr 5. Na plaży OSiR w Sławie to mieszkańcy Gminy Kolsko przeważali. Niemal zgodnie potwierdzili, że warto było pokonać odległość kilkunastu kilometrów żeby usłyszeć kawał dobrej muzyki. Druk Nr 5 zagrał 6 kawałków - wywołując aplauz i niemal rozganiając chmury. Kapela współtworzona przez dwójkę mieszkańców naszej gminy wypadła bardzo dobrze. Nam obecnym na koncercie najbardziej przypadł do gustu utwór Czekam. Teraz my czekamy aż Druk Nr 5 da koncert w Kolsku.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-19 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Nagrodzone zdjęcia

W dziale Galeria Gminy Kolsko dodałem nowe zdjęcia. Były one nagrodzone w konkursie fotograficznym „Gmina Kolsko dziś". W serwisie KOLSKO.COM możemy oglądać wszystkie nagrodzone prace. Kapituła konkursu przyznała dwa równorzędne pierwsze miejsca. Nagrodzone zostały fotosy Doroty A. i Domasza. Należy wspomnieć, iż konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Kolsku w ramach projektu „Wehikuł Czasu".

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-17 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Debiut potwierdzony

Oficjalnie potwierdzam. Druk Nr 5 gra 18 lipca o godzinie 18.00. Sława - OSiR. Każdy kto chce zobaczyć muzykujących mieszkańców Gminy Kolsko jest mile widziany. Według jeszcze nieoficjalnych zapowiedzi zespół może niedługo wystąpić w Kolsku. Oczywiście o wszystkim na bieżąco będzie informował serwis KOLSKO.COM.

Plakat pobrany z www.slawa.pl

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-16 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Od 2007 roku na terenie Gminy Kolsko odbywa się pewien eksperyment. Mam tu na myśli pewną kampanię społeczną. Nosi ona znaczącą nazwę „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Chodzi w niej o coś ważnego o czym nie mówimy na co dzień. Ma ona uświadomić jak można chronić młodsze pokolenia przed nałogami. Chyba najważniejszym jej celem jest pokazanie jak zapobiegać aby potem nie musieć leczyć. Pokazuje, że bardziej opłaca się zapobiegać niż potem leczyć. 

Przebieg kampanii na terenie Gminy Kolsko (2007r.)  

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-15 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Druk Nr 5

 

Druk Nr 5 to zdecydowanie nie nazwa załącznika pozwolenia na budowę. Druk Nr 5 to zespół rockowy. Gra w nim dwójka mieszkańców naszej gminy. Sami o sobie mówią, że muzyka jaką tworzą to bardzo szeroko pojęty rock. Jest mieszanką jak sam skład osobowy. Młodość z doświadczeniem daje niezwykle przyjemną dla ucha gamę dźwięków. Miejmy nadzieję, że dane nam będzie posłuchać ich w Gminie Kolsko. Póki co zagrają 18 lipca (Piątek) na plaży OSiR w Sławie.
Tu możesz dowiedzieć się więcej o Druk Nr 5

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-13 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

Kolsko.com ruszyło ! ! !

Czerwiec 2007. Dwójka znajomych rozmawia przez Internet. Ona pisze z Anglii. On z Gminy Kolsko. Ona tęskni za gminą , On opowiada jej co się wydarzyło podczas jej nieobecności. Ona żałuje, że w Internecie Gmina Kolsko nie istnieje. On mówi, że też mu się to nie podoba. Ona: To ja dam Ci kasę a Ty znajdziesz kogoś kto zrobi stronkę. I tak się zaczęło. Potem szczęśliwie dołączył Webmaster, który zadeklarował techniczne wykonanie serwisu. Za kompletną darmochę!!! Projekt zdawałoby się szalony, komplikował się, zdawał się nie kończyć, ale się udało. Lipiec 2008. Przed Tobą internauto/internautko Nieoficjalny Serwis Gminy Kolsko. Do jego powstania przyczyniło się wiele osób których nie sposób wymienić. Dziękujemy im wszystkim. Dziękujemy Webmasterowi, który znalazł czas i nasze wizje przekuwał w techniczne konkrety. Zapewne jeszcze nie zdaje sobie sprawy jak ważną rzecz zrobił :) .Nie przedłużając oznajmiam wszem i wobec, że KOLSKO.COM ruszyło.

Dlaczego w Polsce praktycznie nie powstają profesjonalne, oficjalne strony www miast, gmin i urzędów?

Bo oddając je do użytku nie można przeciąć wstęgi.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2008-07-11 | Autor tekstu : Admin - Tomasz

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2020

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.