Aktualności

<< 1 ... 2 3 4 5 6 ... 35 >>

25. finał WOŚP

Miło nam poinformować, że sztab gminy Kolsko podczas 25. finału WOŚP uzbierał kwotę 8.203,80 zł. Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, licytującym, wolontariuszom oraz każdemu kto przyłączył się do kwesty. Dziękujemy również osobom, które uświetniły imprezę swoimi występami: p. Róży i p. Gosi oraz ich wychowankom, Jaśminie Sieradzan i Filipowi Sobańskiemu oraz zespołowi Konotopianie. Do zobaczenia za rok!

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-20 | Autor tekstu :

Zabawa karnawałowa 2017

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza wszystkich na zabawę karnawałową, która odbędze się 18 lutego 2017. Przewidujemy nagrody dla każdego, kto będzie miał na sobie przebranie. Koszt 120zł za parę. Muzykę zapewni nam DJ Anioł, a pyszne posiłki nasza niezastąpiona ekipa kulinarna. Zachęcamy do zabawy i do zapisów w siedzibie GDK oraz pod numerem tel. 68 35 24 112.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-12 | Autor tekstu :

Operetka NDK

 

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej, który odbędze się 28 stycznia 2017 o godzinie 18:00 w Nowosolskim Domu Kultury. GDK Kolsko zapewnia wyjazd autokarem, cena biletu 25 zł. Zapisy w siedzibie GDK oraz pod numerem tel. 68 35 24 112.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-12 | Autor tekstu :

Spotkanie opłatkowe 2017

Wójt Gminy Kolsko, Gminny Dom Kultury w Kolsku oraz Rada Sołecka Gminy Kolsko zapraszają na spotkanie opłatkowe połączone z koncertem kolęd w wykonaniu artystów zielonogórskich. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2017 o godzinie 16:00 w sali Gminnego Domu Kultury w Kolsku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-12 | Autor tekstu :

25. finał WOŚP

Zapraszamy na 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 o godz. 16:00 w Gminnym Domu Kultury w Kolsku. Podczas finału odbędą się pokazy tańca wychowanków p. Róży Terlikowskiej oraz p. Małgosi Piotrowskiej. Wystąpią także Jaśmina Sieradzan i Łukasz Sobański ze szkoły tańca Latina z Wolsztyna. Odbędą się rówież licytacje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców. Zapraszamy do czynnego udziału, a także do stoisk ze słodkościami przygotowanymi przez sołectwa! czytaj więcej »

Dodano dnia 2017-01-12 | Autor tekstu :

LGD nabór wniosków

Informujemy mieszkańców gminy Kolsko, że Zarząd  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą  a Bobrem  w  porozumieniu z Zarządem  Województwa Lubuskiego, rozpoczął  nabór  wniosków,  na  realizację  zadań  zapisanych  w  Lokalnej Strategii  Rozwoju.

Szczegółowe informacje o naborach znajdują się tutaj: http://miedzyodraabobrem.pl/nabory-wnioskow/nabory-wnioskow/.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-12-27 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Boże Narodzenie 2016

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy samych pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, spotkań pełnych ciepła, radości i miłości oraz odpoczynku od codziennych trosk.

Dyrekcja oraz pracownicy Gminnego Domu Kultury w Kolsku

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-12-22 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Sylwester 2016/2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów na zabawę sylwestrową do Gminnego Domu Kultury w Kolsku. Zabawę rozpoczynamy o godzinie 20, oprawę muzyczną zapewni nam DJ RITMO. Cena od pary wynosi 180zł, w ramach tego zapewniamy:

- ciepłą kolację
- zimne zakąski
- gorący posiłek
- kawę, herbatę i ciasto
- szampana

Zapisy prowadzimy w siedzibie GDK w Kolsku oraz pod numerem telefonu: 68 35 24 112. Zachęcamy do zabawy!

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-12-12 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

KALENDARZ GMINY KOLSKO

Zachęcamy do zakupów. Kalendarz zawiera piękne fotografie uczestników i laureatów konkursu "Gmina Kolsko w obiektywie" . Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie zawodnika Mieszka Konotop . Cena 22 zł, Kalendarz zakupić można w siedzibie GDK. Kalendarz powstał z inicjatywy i przy współpracy z Panem Marcinem Buczyńskim. czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-11-11 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Spotkanie z autem Stefanem Petriukiem

20 listopada w naszej gminie odbędzie się spotkanie z autorem książki „Kolsko i Konotop – historia nieznanego pogranicza”. Pan Stefan Petriuk urodził się w Uściu, w późniejszym czasie wyprowadził się do Niemiec i mieszka tam do dziś. Jednak pamięta o swoim pochodzeniu i interesuje się historią tego regionu, dlatego też napisał książkę o historii gminy Kolsko oraz przynależących do niej wsi sołeckich: Jesiona, Kolsko, Konotop, Lipka, Mesze, Sławocin, Tyrszeliny i Uście oraz miejscowości niesołeckich: Głuszyca, Jesionka, Karszynek, Marianki, Strumianki, Strumiany, Święte, Tatarki i Zacisze.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-10-28 | Autor tekstu :

ZABAWA ANDRZEJKOWA

  
Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na Zabawę Andrzejkową. Tym raazem w Kolsku zagra znany i ceniony DJ Anioł. Tak więc dobra zabawa gwarantowana. Serdeczneie zapraszamy do zapisów. Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie GDK lub telefonicznie: 683524112 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-10-25 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wystawa malarska brytyjskiego artysty.

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na wystawę malarską brytyjskiego artysty Williama Northa. Artysta, dzięki Panu Danielowi Kurowskiemu nie raz gościł w Konotopie i tworzył obrazy z naszych krajobrazów. Jego prace wystawione będą w Muzeum Miejskim w Nowej Soli, a otwarcie wystawy nastąpi 4 listopada o godzinie 17:00. Wystawa potrwa do 23 grudnia. O szczególach można przeczytać na stronie internetowej muzeum: http://www.muzeum-nowasol.pl/ oraz na stronie malarza: http://www.williamhnorth.co.uk/index.html.

Serdecznie zapraszamy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-10-12 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Występ Jerzego Kryszaka

 Choć za oknem pogoda taka, że trudno myśleć o jesieni, to Gminny Dom Kultury w Kolsku myśląc o tym, że dni szare i bure niestety nieuchronnie nadejdą, przygotował skuteczny seans śmiechoterapeutyczny w postaci kolejnej odsłony „Jesiennych spotkań kabaretowych”.
13 listopada na scenie Gminnego Domu Kultury wystąpi Jerzy Kryszak. Gorąco namawiamy, aby już dziś pomyśleć o dawce śmiechu, która zaaplikowana w stosownym czasie pozwoli nam przeżyć jesienne słoty.

Cena biletu: 30zł.

Rezerwacja telefoniczna: 68 35 24 112 lub w siedzibie GDK.

Zapraszamy do Kolska.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-09-16 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Występ Kabaretu OTTO

W związku z obchodami Dnia Seniora, Gminny Dom Kultury w Kolsku przygotował dla naszych Seniorów propozycję spędzenia tego dnia w towarzystwie kabaretu OTTO. Panowie z kabaretu przyjadą do nas 9 października, występ rozpoczną o godzinie 15:30. Zapraszamy wszystkich Seniorów do odbioru wejściówek. Wejściówki mieszkańców Kolska czekają w siedzibie GDK, natomiast mieszkańców pozostałych miejscowości - u sołtysów.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-09-02 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Piknik drezynowy - pożegnanie lata

 

Zbliża się koniec wakacji, dlatego z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich na piknik drezynowy połączony z pożegnaniem lata. Impreza odbędzie się 4 września (niedziela) o godzinie 15:00 na stacji kolejowej w Kolsku. W programie przewidziane są: wyścigi drezynowe oraz atrakcje dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-08-29 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Dożynki Gminne 2016

 

Żniwa to intensywny czas dla rolników. To okres ciężkiej pracy, walki z czasem i pogodą. Jednak po zbiorach nadchodzi chwila, w której wszyscy dziękujemy za zebrane plony. Dlatego, jak co roku, zapraszamy wszystkich na Dożynki Gminne, które odbędą się 20 sierpnia w Konotopie na Rynku.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-08-03 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

FOLKLOR ŚWIATA W KONOTOPIE

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji jak co roku odbywa się nie  tylko na terenie miasta Zielona Góra, ale i w miastach  i gminach partnerskich. W tym roku odwiedzi również gminę Kolsko . 

25 lipca  na rynku Konotopie wystąpią dwa zespoły folklorystyczne, które goszczą na  tegorocznym, zielonogórskim festiwalu . Mieszkańcy  gminy Kolsko będą mogli poznać  tradycje ludowe takich krajów jak Bułgaria i Indonezja .

O godzinie  17.00 na rynku w Konotopie zaprezentują się: zespół tańca ludowego BALGARCHE  oraz  zespół  SMP LABSCHOOL KEBAYORAN JAKARTA z Indonezji.

Gorąco zapraszamy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-07-21 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wycieczki wakacyjne

Zapraszamy wszystkie dzieci na wycieczki wakacyjne organizowane przez Gminny Dom Kultury w Kolsku.

07.07.2016 odbędzie się wycieczka do znanej Wam sali zabaw BOGILU. Koszt: 16zł.

14.07.2016 odbędzie się wycieczka do Zielonej Góry. Wybierzemy się na basen oraz do Ogrodu Botanicznego. Koszt: 20zł.

22.07.2016 pojedziemy do Nowej Soli, by obejrzeć w kinie film "Gdzie jest Dory?' oraz popłynąć galarem w rejs po Odrze. Koszt: 20zł.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się w siedzibie GDK w Kolsku, pod numerem telefonu: 68 35 24 112 oraz w Konotopie u p. Janik - 507 755 847.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-06-30 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Konkurs fotograficzny

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko oraz Gminny Dom Kultury w Kolsku organizują amatorski konkurs fotograficzny "Gmina Kolsko w obiektywie". Szczegóły znajdują się w poniższym regulaminie. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-06-13 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

DZIEŃ DZIECKA

 

Wójt Gminy Kolsko ,Gminny Dom Kultury w Kolsku, Rady Sołeckie Wsi oraz Zespól Edukacyjny w Kolsku w niedzielę 5 czerwca  zapraszają na Dzień Dziecka. Początek imprezy godzina 15.00                                

Miejsce- boisko sportowe w Kolsku

W programie imprezy moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy Kolsko:

zamki dmuchane, występy artystyczne, rodzinne gry i zabawy, żonglerzy, bańkarze, szczudlarze, warsztaty cyrkowe, plenerowy spektakl teatralny, stoiska gastronomiczne.

Uwaga: Z Konotopu na imprezę dojechać można specjalnym autobusem. Wyjazd z przystanku PKS o godz. 14.45

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-05-31 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.