Aktualności

<< 1 ... 3 4 5 6 7 ... 34 >>

Powitanie lata.

Już w najbliższą sobotę - 27 czerwca w Konotopie Dom Kultury Kolsko i Rada Sołecka wsi Konotop zapraszają na festyn „ POWITANIE LATA”.

Początek imprezy godzina 17.00.

W programie festynu :

- występ zespołu „Konotopianie”,

- blok zabaw dla dzieci,

- przedstawienie teatralne,

- koncert zespołu cygańskiego „Vanessa i Zorba” .

 Festyn zakończy plenerowa dyskoteka.

 

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-24 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

18 czerwca w siedzibie GDK odbył się nietypowy projekt artystyczny z udziałem uczniów klas I- wszych Zespołu Edukacyjnego w Kolsku.

Korzystając z zasobów oferty programowej RCAK goście z Zielonej Góry przeprowadzili warsztaty folklorystyczne pn. ETNO PATCHWORKSHOP.
Celem warsztatów jest zapoznanie najmłodszych z polską, w tym lubuską kulturą ludową oraz zaszczepienie zainteresowania folklorem.

Podczas zajęć dzieci poznały stroje ludowe z różnych regionów Polski, zaprojektowały i ozdobiły papierowe koszule ludowe oraz poznały zabawy, tańce i piosenki związane z polskim folklorem.

 Każde dziecko otrzymało także specjalnie przygotowany przez RCAK zeszyt edukacyjny. Zajęcia odbyły się pod opieką doświadczonych pracowników Centrum – animatora kultury, instruktora tańca oraz instruktora muzyki ludowej z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, którzy stworzyli przyjazną atmosferę oraz wprowadzili uczestników poprzez zabawę w kontekst kulturowy i geograficzny poznawanych wzorów, rytmów i melodii.  Forma warsztatów sprzyjała  pobudzaniu dziecięcej kreatywności i mamy nadzieję, że spodobała się jej uczestnikom. Fotorelacja.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-18 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

KOLEJ NA INTEGRACJĘ – POLSKO – NIEMIECKIE INTEGRACYJNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY

 

ZAPRASZAMY NA:

ZAWODY DREZYNOWE  O PUCHAR STAROSTY NOWOSOLSKIEGO – WIELKI FINAŁ 2015 

DATA: 20 CZERWCA 2015 

 MIEJSCE: DAWNA STACJA KOLEJOWA KONOTOP

W ramach imprezy przewidziano:

Godzina 13.00 – Drezynowe zawody o Puchar Starosty Nowosolskiego – eliminacje Stacji Konotop

Godzina 15.00 – Finał zawodów drezynowych o Puchar Starosty Nowosolskiego 

Upominki dla każdego uczestnika imprezy 

 

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość

 

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-16 | Autor tekstu :

Wspomnienia z festynu.

Festyn" Dorośli Dzieciom" już za nami. Mamy nadzieję, że się podobało. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby był tak bogaty i włożyli swoją pracę jako wkład dla jego uświetnienia gorąco dziękujemy. Tu możemy zobaczyć jak się bawiły nasze dzieciczytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-16 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Festyn z okazji DNIA DZIECKA!!!

W niedzielę 31 maja wszystkich milusińskich zapraszamy na gminne obchody Dnia Dziecka.
Od godziny 15-tej na boisku wiejskim w Kolsku organizatorzy imprezy przygotowali dla dzieci z gminy Kolsko sporo atrakcji. I tak imprezę rozpoczną pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków p. Małgosi Piotrowskiej-Osuch z Gminnego Domu Kultury. Po pokazach tanecznych rozpocznie się turniej rodzin. Nagrodą główną dla zwycięskiej rodziny jest przelot do Warszawy ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego z dodatkowymi atrakcjami w stolicy. Kolejne nagrody to rodzinne rejsy statkiem po Odrze podarowany przez nowosolskie Stowarzyszenie „Odra dla turystów”, oraz rodzinny obiad ufundowany przez hotel „ Tanzanit”. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-29 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

W dniu 26.05.2015r. ponownie gościliśmy na scenie GDK w Kolsku światowej sławy tenora Marka Torzewskiego. Mamy nadzieję, że koncert ten na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-27 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

UWAGA!!!

UWAGA ZMIANA !!!! Odjazd autobusu z Konotopu w dniu 26.05.2015r. o godz. 17.30  i 31.05.2015 r. o godz. 14.40 z przystanku PKS. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-22 | Autor tekstu :

Festyn z okazji DNIA DZIECKA.

Wójt Gminy Kolsko zaprasza na Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka 31.05.2015r. w godz. od 15.00 do 19.00, który odbędzie się na boisku wiejskim w Kolsku. Istnieje możliwość skorzystania z autokaru.

Godz. dowozów dla poszczególnych kierunków:

14.25 - Uście

14.30 - Tatarki

14.35 - Karszynek

14.45 - Jesionka

14.50 - Jesiona

14.40 - Konotop (spod świetlicy wiejskiej)

Odwóz dla powyższych kierunków godz. 19.00

Dzieciom ze Sławocina i Tyrszelin rodzice zapewniają przyjazd we własnym zakresie.

UWAGA! 

PODCZAS DOWOZU I IMPREZY ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA OPIEKI NAD DZIEĆMI.

ZA BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ODPOWIEDZIALNI SĄ RODZICE. 


 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-20 | Autor tekstu : Krystyna

W dniach 18.05.2015r. do dnia 22.05.2015. kawiarenka internetowa nieczynna z powodu urlopu pracownika. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-18 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Dnia 18.05.2015 r. biblioteka czynna do godz. 14.00. Za utrudnienia przepraszamy. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-18 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

 12 maja 2015 roku o godz. 16.00 w sali Gminnego Domu Kultury odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące określania założeń i kierunków rozwoju a także priorytetów i oczekiwań społeczności lokalnej w ramach opracowywanej Lokalnej Strategii Rozwoju w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. Na spotkaniu roboczym mieszkańcy naszej gminy mogą przedstawić swoje potrzeby, które staną się wytycznymi do napisania strategii.  Udział w nim pozwoli Wam mieszkańcom gminy Kolsko współdecydować na co w kolejnych latach wydawać będziemy unijne pieniądze.

Należy przypomnieć, że w minionych latach nasza gmina będąc członkiem Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem", a tym samym realizując Lokalną Strategię Rozwoju mogła pozyskać środki i wybudować: place zabaw, siłownie plenerowe oraz wyremontować i wyposażyć świetlice wiejskie.

 W obecnym czasie tworzona jest nowa strategia stowarzyszenia. To bardzo ważny dokument, który „ustawi” naszą absorbcję środków na kolejne lata. Istotą tego dokumentu jest to, aby zapisy w nim zawarte odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby ludzi żyjących na terenie objętym LSR. W założeniach LSR o środki unijne w ramach działania "Leader" mogą starać się nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale również lokalne stowarzyszenia i  przedsiębiorcy a nawet grupy nieformalne. GORĄCO ZAPRASZAM.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-11 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

"NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA"- chyba nie MAREK TORZEWSKI ponownie w KOLSKU

Już niedługo w Kolsku po raz drugi wystąpi artysta światowej sławy- śpiewak operowy pan Marek Torzewski.

Ostatni koncert w Kolsku z okazji Dnia Kobiet na długo pozostał nam w pamięci. Życzyliśmy sobie wówczas ,aby ta wspaniała uczta muzyczna kiedyś się powtórzyła. Wydawało się to jednak bardzo odległym marzeniem. Okazuje się jednak,że marzenia się spełniają i Pan Marek Torzewski pojawi się na scenie Gminnego Domu Kultury w Kolsku po raz drugi.

Koncert zaplanowany jest na 26 maja –w Dzień Matki . Tak jak poprzednio na koncert obowiązują wejściówki. Można je odebrać w siedzibie GDK lub u sołtysów poszczególnych wsi.

Podczas ostatniego koncertu Pan Marek nie zaśpiewał piosenki „Do przodu Polsko!”- piosenki, która  traktowana była przez Polski Związek Piłki Nożnej jako oficjalny hymn polskiej reprezentacji.Powód- kiepska postawa naszej reprezentacji. Nie jestem kibicem piłki nożnej i nie wiem jak obecnie radzi sobie nasza drużyna . Mam jednak nadzieję,że do czasu koncertu nie „ zaliczy” spektakularnej wpadki, która rozsierdzi artystę i na znak protestu nie wykona tego pięknego szlagieru. Trzecia okazja  może się już  nie powtórzyć.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-06 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Spotkanie autorskie.

27 kwietnia w świetlicy w Konotopie odbyło się nietypowe spotkanie. Dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Konotopie mogły uczestniczyć w bezpośrednim spotkaniu z autorką książek dla najmłodszych p. Małgorzatą Żółtaszek.

 Autorka takich pozycji jak: „O Mateuszku, który bał się ciemności. Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”, „Jak Anitce uciekły zabawki. Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki” oraz  ”Basałyk i Psotka idą do pracy” zapoznała dzieci z drogą jaka musi przejść napisana historia przez autora, aby trafić w postaci gotowej książki w ręce czytelników.

Dzieciaki w sposób aktywny przedstawiły historię Michałka, który uwielbiał oglądać telewizję. Dowiedziały się też, że najważniejsza w pisaniu książek jest wyobraźnia i że nawet najmłodsze dzieci mogą zostać autorami powieści.

Jak bawiły się dzieci z panią Małgosią zobaczyć można w dziale fotorelacja.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-04-27 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

BIESIADA ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

 18 kwietnia br. w sali wiejskiej w Konotopie odbędzie się Biesiada Zespołów Śpiewaczych. Głównym celem imprezy jest wzmocnienie roli zespołów śpiewaczych terenu LGD „ Miedzy Odrą a Bobrem” jako zalążka współczesnej kultury ludowej na terenach pozbawionych głęboko zakorzenionych tradycji oraz integracja środowisk twórczych gmin tworzących wspólna strategię w ramach działań LGD.

Organizatorem  imprezy oprócz GDK Kolsko jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Między Odrą  a Bobrem”

Swój udział w imprezie zapowiedziały następujące zespoły: „Świdniczanie”, „Trzebiechowianie”, „ Bojadlanie”, „ Nasza Łężyca”, „ Bolero”, „ Nietkowianki”,

„ Dominanta”, „Tęcza”, „ Konotopianie”.

Po prezentacjach scenicznych grup śpiewaczych zagra dla wszystkich zespół „BAJER”

Początek imprezy godzina 15.00


 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-04-08 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Warsztaty w Jesionie.

Jeszcze miesiąc do Świąt Wielkiej Nocy  a mieszkańcy sołectwa Jesiona już  przygotowują się do jej obchodów.. W trakcie wspólnych warsztatów prowadzonych przez p. Elę Kasperek dzieci i dorośli wspólnie wykonywali świąteczne ozdoby. Ich wysiłki można obejrzeć tutaj.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-03-06 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

ZAPRASZAMY PANIE

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza wszystkie Panie na spektakl teatralny.

9 marca o godzinie 18 w sali GDK  Kolsko spotkanie z bohaterami , którzy pozwolą nam z przymrużeniem oka spojrzeć na nasze związki.

Uwaga na spektakl obowiązują wejściowki. Dostępne w siedzibie GDK

i u sołtysów.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-03-03 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Ferie już dobiegły końca i  czas wracać do szkoły. Dziękujemy dzieciom za udział i już zapraszamy na zajęcia w wakacje. Wspomnienia ze wspólnie spędzonych chwil w GDK można obejrzeć tutaj. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-03-02 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

KABARET!!!

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza mieszkańców gminy na WIECZÓR KABARETOWY dnia 22.02.2015r. (niedziela) o godz. 17.00. Miejsce - sala GDK. Wstęp wolny. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-02-17 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

FERIE!!!

Chociaż na dworze szaro i mokro, a śniegu nie ma to GDK w Kolsku zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach, które przygotował z okazji ferii zimowych. Poniżej zamieszczamy plan ferii:

16.02. (poniedziałek) godz. 11.00 - zajęcia plastyczne

17.02. (wtorek) godz. 11.00 - zajęcia taneczne na zakończenie karnawału,           godz. 17.00 - 20.00 - zajęcia sportowe na sali gimnastycznej - rozgrywki organizowane

 18.02. (środa) godz. 11.00 - poranek filmowy (na dużym ekranie)

19.02. (czwartek) godz.11.00 - zajęcia sportowe, godz. 17.00 - 20.00 - zajęcia sportowe organizowane dla młodzieży na sali gimnastycznej

20.02. (piątek) godz. 17.00 - występ Iluzjonisty

23.02. (poniedziałek) godz. 11.00 - zajęcia świetlicowe - Kolsko

24.02. (wtorek) - wyjazd do kina i na basen do Zielonej Góry. Koszt 30 zł. Obowiązują wcześniejsze zapisy;  godz. 17.00 - 20.00 - zajęcia sportowe na sali gimnastycznej - rozgrywki organizowane - Kolsko

25.02. (środa)  godz. 11.00 - turniej gier komputerowych - Kolsko, godz. 16.00 zajęcia ceramiczne w Konotopie.

26.02. (czwartek) godz. 11.00 - Finał ferii impreza z udziałem Radia Zachód w Kolsku, godz. 14.00 - Finał ferii impreza z udziałem Radia Zachód w Konotopie, godz. 17.00 - 20.00 - zajęcia sportowe na sali gimnastycznej - rozgrywki organizowane

27.02. (piątek) godz.11.00 - Turniej Tenisa Stołowego o "Puchar ZIMY" w Kolsku, godz. 14.30. - Turniej tenisa stołowego o "Puchar ZIMY"w Konotopie.

 

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-02-10 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Wieczór KABARETOWY!

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza mieszkańców gminy na WIECZÓR KABARETOWY dnia 22.02.2015r. (niedziela) o godz. 17.00. Miejsce - sala GDK. Wstęp wolny. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-02-09 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.