Aktualności

<< 1 ... 3 4 5 6 7 ... 34 >>

Mikołajki!

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem dnia 05.12.2015 (sobota) o godz. 16.00 w  sali GDK w  Kolsku. Spotkanie połączone jest z występem teatralnym pt. "Wilk i zając" czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-11-25 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wieczór kabaretowy.

Miło mi poinformować, że w tym roku w cyklu jesiennych spotkań kabaretowych - „nowej, świeckiej tradycji” w gminie Kolsko zagości słynny, legendarny Miś z filmu Stanisława Barei. Autor, aktor i reżyser p. Stanisław Tym. Wieczór kabaretowy odbędzie się 20.11.2015r (piątek) o godz. 19.00. Cena biletu 20 zł. Bilety do nabycia w siedzibie GDK, istnieje możiwość rezerwacji telefonicznej pod nr 68 35 24 112. Gorąco zapraszamy.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-10-29 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wspomnienia z Dnia Seniora.

Obchody Dnia Seniora w naszej gminie już za nami. Cieszymy się, że zechcieliście się je z nami świętować. Zdjęcia można obejrzeć tutaj. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-10-26 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Dzień Seniora.

Październikowe spotkania seniorów w gminie Kolsko to już wieloletnia tradycja. Jesień życia może być równie barwna jak kolory, w  które natura obdarza drzewa o tej porze  roku. Trzeba tylko postawić na aktywność  i  kontakty z innymi, wyjść z domu i nastroić się na dobrą zabawę.

Okazją do wspólnych spotkań w gronie najbliższych są wieczorki biesiadne organizowane w najbliższym czasie przez Dom Kultury w partnerstwie z Radami Sołeckimi wsi Konotop i Kolsko.

Na wieczorkach nie zabraknie śpiewów ,  tańców i okazji do wspólnej biesiady.  Zespoły

 „ Konotopianie” i „Tęcza” na te wieczory przygotowały repertuar skoczny i wesoły, znany i lubiany.

Pierwsze  spotkanie z cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę w sali wiejskiej. Drugie- w Kolsku będzie miało miejsce 25 października. Oba spotkania rozpoczynają się o godzinie 16.00

Gorąco zapraszamy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-10-16 | Autor tekstu :

15-lecie Orkiestry.

W zeszły piątek orkiestra mandolinowa świętowała swoje 15- te urodziny. Były wspomnienia, goście i snucie wspólnych planów na przyszłość.

 Mini fotorelacja  z imprezy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-10-16 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

"III Bieg Szlakiem Lokalnych Rezerwatów" już na mecie. Dopisali zarówno uczestnicy jak i pogoda. Imprezę zakończył piknik na terenie leśniczówki w Świętoborze. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować bieg: strażakom OSP Konotop oraz Nadleśnictwu Sława. Największe podziękowania dla głównego sponsora imprezy p. Marcina Buczyńskiego. Galeria czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-09-28 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

ZAPRASZAMY na III Bieg szlakiem lokalnych rezerwatów.

Gminny Dom Kultury w Kolsku oraz Zespół Edukacyjny w Konotopie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w III Biegu Szlakiem Lokalnych Rezerwatów dnia 26.09.2015 r (sobota).

Odprawa i rejestracja zawodników na placu szkolnym w Konotopie od godz. 10.00. 

Imprezę zakończy piknik na terenie leśniczówki Świętobór. 

Dzieci i młodzież z Kolska mogą dojechać na imprezę autobusem. Odjazd 9.30 spod siedziby szkoły w Kolsku.

Imprezę finansuje p. Buczyński.

Wydarzenie wspierają:

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-09-21 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Zajęcia taneczne.

Po przerwie wakacyjnej wracamy do zajęć prowadzonych w GDK Kolsko.
I tak już od przyszłej środy rozpoczynamy zajęcia taneczne. Nauka tańca towarzyskiego- to propozycja dla dzieci z klas I-III. Szczególnie gorąco zapraszamy dzieciaki, które już uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią Gosię Piotrowską w zeszłym roku. Aby umożliwić udział w zajęciach dzieciom spoza siedziby gminy zaplanowaliśmy je w godzinach pracy świetlicy szkolnej.
Propozycja taneczną dla uczniów starszych- klasy IV-VI i gimnazjum są zajęcia z hip- hopu prowadzone przez p. Różę Terlikowską. Zajęcia te odbywać się będą również w środę od godz. 17.30. Szczegóły dotyczące zapisów w siedzibie GDK Kolsko lub pod nr telefonu 683524112. Zapraszamy czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-09-08 | Autor tekstu :

DECYDUJMY O PRZYSZŁOŚCI

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania" Między Odrą a Bobrem" oraz Wójt Gminy Kolsko zapraszają mieszkańców Gminy Kolsko na konsultacje społeczne dotyczące dwóch ważnych dokumentów dotyczących rozwoju naszej gminy: Strategii Rozwoju Gminy Kolsko na lata 2015-2020 oraz Lokalnej Strategii Rozwoju LGD na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Gminnego Domu Kultury w Kolsku w dniu 25 sierpnia 2015 godz.16.30.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-08-18 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Starosta  Nowosolski oraz Wójt Gminy Kolsko zapraszaja na DOŻYNKI POWIATOWE. W tym roku odbęda sie one w Kolsku w dniu 29 sierpnia. Szczegółowy program obchodów:

 

14.00 -Uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela,

15.00 -Przemarsz korowodu dożynkowego na boisko wiejskie,

15.20 -Obrzędy dożynkowe z udziałem zespołu „Tęcza”,

16.00- występ Zespół Pieśni i Tańca ,,Łastiwoczka" z Przemkowa,

16.30- występ zespołu serbołużyckiego z Cottbus

17.00- ogłoszenie wyników na wieniec dożynkowy

17.30 – KONCERT KAPELI „KRYWAŃ”

19.30- Występ Kabaretu EWG

21.00-3.00 -Zabawa taneczna.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-08-12 | Autor tekstu : iwona Brzozowska

W dniach od 10.08 do 21.08.2015r. biblioteka GDK w Kolsku będzie nieczynna z powodu urlopu pracownika. Przepraszamy  czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-08-07 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Orkiestra Mandolinowa.

Miło nam poinformować, że w tym roku Orkiestra Mandolinowa kierowana przez pana Przemysława Puchalskiego otrzymała zaproszenie - nominację do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Talentów „ISLAND OF TALENT”. Festiwal odbędzie się od 11 do 18 lipca tego roku w Chorwacji na wyspie Hvar.
Jest to niewątpliwie ogromne wyróżnieniem dla orkiestry, dla której zagraniczny festiwal, w którym reprezentuje nasz region i kraj jest pierwszym w jej historii.
Jako opiekunowie orkiestry jesteśmy przekonani, że zespół sprosta wyzwaniu i będzie wspaniałą wizytówka polskiej kultury. Tego samego zdania są organizatorzy tego prestiżowego, międzynarodowego konkursu nominując orkiestrę z Kolska do udziału w tym wydarzeniu.
Jako osoby kierujące orkiestrą od momentu osiągnięcia nominacji chcieliśmy, aby wyjazd ten oprócz możliwości scenicznej prezentacji stał się niezapomnianą przygodą i okazją do zwiedzenia Chorwacji. Aby tak się mogło stać potrzebne były pieniądze. Koszty, które są potrzebne do organizacji wyjazdu są bardzo wysokie i nie były możliwe do poniesienia w całości ani przez rodziców dzieci, ani też pokryte z budżetu gminy Kolsko.
W tym miejscu w imieniu własnym i Pana wójta Henryka Matysika dziękuję wszystkim, którzy finansowo wsparli wyjazd. Są to: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Starostwo Powiatowe Nowa Sól, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem”, Gmina Kolsko, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Nadleśnictwo Sulechów, Gmina Trzebiechów, Pan Robert Paluch.
Niech uśmiechy dzieciaków współtworzących orkiestrę, które już dziś koncerty w Chorwacji postrzegają jako wielką przygodę będzie dla wszystkich Darczyńców najpiękniejszym podziękowaniem.

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-07-09 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wycieczka

 

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza dzieci na wycieczkę do Bogilu, dnia 22.07.2015 (środa). Koszt wyjazdu 25 zł.

Zbiórka:

Konotop spod świetlicy wiejskiej godz. 9.00

Kolsko spod GDK godz.9.15

Zapisy w Konotopie w świetlicy wiejskiej u P. Łucji Janik lub telefonicznie pod nr 507755847.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-07-08 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Gminny Dom Kultury w Kolsku informuje, że są jeszcze miejsca na jednodniowy wyjazd do Świnoujścia dnia 05.07.2015r.(niedziela). Koszt wyjazdu 60 zł. Wyjazd o godz. 5.00. Zbiórka w Kolsku przy GDK a w Konotopie na przystanku PKS. Zapraszamy. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-30 | Autor tekstu :

Powitanie lata.

Już w najbliższą sobotę - 27 czerwca w Konotopie Dom Kultury Kolsko i Rada Sołecka wsi Konotop zapraszają na festyn „ POWITANIE LATA”.

Początek imprezy godzina 17.00.

W programie festynu :

- występ zespołu „Konotopianie”,

- blok zabaw dla dzieci,

- przedstawienie teatralne,

- koncert zespołu cygańskiego „Vanessa i Zorba” .

 Festyn zakończy plenerowa dyskoteka.

 

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-24 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

18 czerwca w siedzibie GDK odbył się nietypowy projekt artystyczny z udziałem uczniów klas I- wszych Zespołu Edukacyjnego w Kolsku.

Korzystając z zasobów oferty programowej RCAK goście z Zielonej Góry przeprowadzili warsztaty folklorystyczne pn. ETNO PATCHWORKSHOP.
Celem warsztatów jest zapoznanie najmłodszych z polską, w tym lubuską kulturą ludową oraz zaszczepienie zainteresowania folklorem.

Podczas zajęć dzieci poznały stroje ludowe z różnych regionów Polski, zaprojektowały i ozdobiły papierowe koszule ludowe oraz poznały zabawy, tańce i piosenki związane z polskim folklorem.

 Każde dziecko otrzymało także specjalnie przygotowany przez RCAK zeszyt edukacyjny. Zajęcia odbyły się pod opieką doświadczonych pracowników Centrum – animatora kultury, instruktora tańca oraz instruktora muzyki ludowej z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, którzy stworzyli przyjazną atmosferę oraz wprowadzili uczestników poprzez zabawę w kontekst kulturowy i geograficzny poznawanych wzorów, rytmów i melodii.  Forma warsztatów sprzyjała  pobudzaniu dziecięcej kreatywności i mamy nadzieję, że spodobała się jej uczestnikom. Fotorelacja.

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-18 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

KOLEJ NA INTEGRACJĘ – POLSKO – NIEMIECKIE INTEGRACYJNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY

 

ZAPRASZAMY NA:

ZAWODY DREZYNOWE  O PUCHAR STAROSTY NOWOSOLSKIEGO – WIELKI FINAŁ 2015 

DATA: 20 CZERWCA 2015 

 MIEJSCE: DAWNA STACJA KOLEJOWA KONOTOP

W ramach imprezy przewidziano:

Godzina 13.00 – Drezynowe zawody o Puchar Starosty Nowosolskiego – eliminacje Stacji Konotop

Godzina 15.00 – Finał zawodów drezynowych o Puchar Starosty Nowosolskiego 

Upominki dla każdego uczestnika imprezy 

 

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość

 

 

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-16 | Autor tekstu :

Wspomnienia z festynu.

Festyn" Dorośli Dzieciom" już za nami. Mamy nadzieję, że się podobało. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby był tak bogaty i włożyli swoją pracę jako wkład dla jego uświetnienia gorąco dziękujemy. Tu możemy zobaczyć jak się bawiły nasze dzieciczytaj więcej »

Dodano dnia 2015-06-16 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

Festyn z okazji DNIA DZIECKA!!!

W niedzielę 31 maja wszystkich milusińskich zapraszamy na gminne obchody Dnia Dziecka.
Od godziny 15-tej na boisku wiejskim w Kolsku organizatorzy imprezy przygotowali dla dzieci z gminy Kolsko sporo atrakcji. I tak imprezę rozpoczną pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków p. Małgosi Piotrowskiej-Osuch z Gminnego Domu Kultury. Po pokazach tanecznych rozpocznie się turniej rodzin. Nagrodą główną dla zwycięskiej rodziny jest przelot do Warszawy ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego z dodatkowymi atrakcjami w stolicy. Kolejne nagrody to rodzinne rejsy statkiem po Odrze podarowany przez nowosolskie Stowarzyszenie „Odra dla turystów”, oraz rodzinny obiad ufundowany przez hotel „ Tanzanit”. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-29 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

W dniu 26.05.2015r. ponownie gościliśmy na scenie GDK w Kolsku światowej sławy tenora Marka Torzewskiego. Mamy nadzieję, że koncert ten na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj. czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-05-27 | Autor tekstu : Krystyna Ratajczak

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.