Aktualności

<< 1 ... 3 4 5 6 7 ... 36 >>

FOLKLOR ŚWIATA W KONOTOPIE

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji jak co roku odbywa się nie  tylko na terenie miasta Zielona Góra, ale i w miastach  i gminach partnerskich. W tym roku odwiedzi również gminę Kolsko . 

25 lipca  na rynku Konotopie wystąpią dwa zespoły folklorystyczne, które goszczą na  tegorocznym, zielonogórskim festiwalu . Mieszkańcy  gminy Kolsko będą mogli poznać  tradycje ludowe takich krajów jak Bułgaria i Indonezja .

O godzinie  17.00 na rynku w Konotopie zaprezentują się: zespół tańca ludowego BALGARCHE  oraz  zespół  SMP LABSCHOOL KEBAYORAN JAKARTA z Indonezji.

Gorąco zapraszamy.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-07-21 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wycieczki wakacyjne

Zapraszamy wszystkie dzieci na wycieczki wakacyjne organizowane przez Gminny Dom Kultury w Kolsku.

07.07.2016 odbędzie się wycieczka do znanej Wam sali zabaw BOGILU. Koszt: 16zł.

14.07.2016 odbędzie się wycieczka do Zielonej Góry. Wybierzemy się na basen oraz do Ogrodu Botanicznego. Koszt: 20zł.

22.07.2016 pojedziemy do Nowej Soli, by obejrzeć w kinie film "Gdzie jest Dory?' oraz popłynąć galarem w rejs po Odrze. Koszt: 20zł.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się w siedzibie GDK w Kolsku, pod numerem telefonu: 68 35 24 112 oraz w Konotopie u p. Janik - 507 755 847.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-06-30 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Konkurs fotograficzny

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kolsko oraz Gminny Dom Kultury w Kolsku organizują amatorski konkurs fotograficzny "Gmina Kolsko w obiektywie". Szczegóły znajdują się w poniższym regulaminie. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-06-13 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

DZIEŃ DZIECKA

 

Wójt Gminy Kolsko ,Gminny Dom Kultury w Kolsku, Rady Sołeckie Wsi oraz Zespól Edukacyjny w Kolsku w niedzielę 5 czerwca  zapraszają na Dzień Dziecka. Początek imprezy godzina 15.00                                

Miejsce- boisko sportowe w Kolsku

W programie imprezy moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy Kolsko:

zamki dmuchane, występy artystyczne, rodzinne gry i zabawy, żonglerzy, bańkarze, szczudlarze, warsztaty cyrkowe, plenerowy spektakl teatralny, stoiska gastronomiczne.

Uwaga: Z Konotopu na imprezę dojechać można specjalnym autobusem. Wyjazd z przystanku PKS o godz. 14.45

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-05-31 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

PIKNIK RODZINNY

 

15 maja ( niedziela) Gminny Dom Kultury w Kolsku, Sołtys wsi Kolsko wraz z Radą Sołecką zapraszają na PIKNIK RODZINNY.

Po raz pierwszy podczas trwania imprezy mieszkańcy gminy Kolsko będą mogli zmierzyć się w konkursie grillowania. Na twórców najsmaczniejszych potraw czekają atrakcyjne nagrody ( regulamin konkursu zamieszczony poniżej). 

Podczas pikniku odbędzie się pierwszy w tym sezonie wyścig drezynowy.  Warto więc już dziś „ zmontować” dobrą drużynę lub „ odświeżyć” stare, sprawdzone w ubiegłych latach składy  .

Piknik rozpocznie plenerowy  spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru „Trójkąt”

Początek imprezy o godz.15.00. Miejsce-plac przy stacji kolejowej w Kolsku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-05-09 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Recital Ireny Santor

3 czerwca o godz. 18:00 na scenie Gminnego Domu Kultury w Kolsku wystąpi niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki – IRENA SANTOR. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy Artystka zaprezentuje na naszej scenie recital PUNKT WIDZENIA. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty „Punkt widzenia” wydanej w zeszłym roku przez Polskie Radio, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

Nie sposób wyliczyć wybitnych osiągnięć, które składają się na trwającą od kilku dekad karierę Artystki. Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą…

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej sceny, wypełnione czułością dźwięków, melancholijnym urokiem oraz unikatowymi emocjami, z których zrodziły się najznakomitsze kompozycje Artystki.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego  w składzie:  Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.

Bilety w cenie 40zł do nabycia w siedzibie GDK. Zapisy pod numerem tel: 68 35 24 112.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-04-25 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wyjazd do teatru - Mężczyzna idealny

 

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na wyjazd do Nowosolskiego Domu Kultury na spektakl pt. "Mężczyzna idealny". Wyjazd odbędzie się 6.05.2016 (piątek) o godzinie 18:20. Koszt: 40zł. Zapraszamy!

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-04-14 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Warsztaty carvingu i dekoracji stołu

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na warsztaty CARVINGU (sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach) oraz dekoracji stołu.

12.04.2016 o godzinie 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Konotopie.

19.04.2016 o godzinie 16:00 w Sali Wiejskiej w Jesionie.

Wstęp wolny. Przynosimy ze sobą: ostre noże, deski do krojenia, warzywa, owoce. Szczegóły pod numerem telefonu: 68 35 24 112. Zapraszamy!

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-04-07 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Wiosenna zabawa taneczna

Gminny Dom Kultury w Kolsku zaprasza na Wiosenną Zabawę Taneczną, która odbędzie się 30.04.2016 o godzinie 20:00. Bilety w cenie 20zł od osoby. Zabawę poprowadzi DJ Anioł. Szczegóły i zapisy w siedzibie GDK oraz pod numerem telefonu: 68 35 24 112. Zapraszamy! czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-04-07 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Spotkanie członków LGD

 1 kwietnia w Gminnym Domu Kultury w Kolsku odbyło się robocze spotkanie Zarządu stowarzyszenia i włodarzy gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Między Odrą a Bobrem”. Podczas spotkania omówiono zmiany statutu Stowarzyszenia oraz  najbliższe plany grupy w związku z będącą na finiszu oceną Lokalnej  Strategii Rozwoju – najważniejszego dokumentu Stowarzyszenia , który wyznacza jego cele i kierunki działania.

 

Pozytywna ocena tego dokumentu przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ,to najważniejszy etap, który determinuje  otrzymanie środków na kolejne lata działania Stowarzyszenia.

Dla przypomnienia Lokalna Grupa Działania” Między Odrą a Bobrem” do ,której należy gmina Kolsko to ważna „furtka” w sięganiu po środki unijne w nowej perspektywie nie tylko dla samorządu gminy Kolsko ,ale także stowarzyszeń, grup nieformalnych ,a przede wszystkim przedsiębiorców z jej terenu.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-04-02 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych mieszkańcom gminy Kolsko składamy serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i ciepłych spotkań w gronie rodziny.

Dyrekcja i pracownicy Gminnego Domu Kultury w Kolsku

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-03-24 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Warsztaty zdobienia pisanek

Przedświąteczny czas w Gminnym Domu Kultury w Kolsku to okres, w którym przypominamy tradycje związane z Wielkanocą. Jedną z takich tradycji jest zdobienie jaj. Tajniki starej i  trudnej techniki zdobienia pisanek woskiem były zgłebiane przez dorosłych i dzieci na zajęciach warsztatowych. Fotorelacja z warsztatów.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-03-24 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Kabaret K2 będzie bawił Panie

 Uprzejmie informujemy ,że w siedzibie GDK Kolsko można odebrać (niestety już ostatnie sztuki) wejściówki na występ  kabaretu „ K2” . Przypominamy, że koncert odbędzie się 6 marca i jest adresowany  dla Pań- mieszkanek gminy Kolsko .

Drogie Panie. Czy można  wyobrazić sobie  lepszy scenariusz  naszego  święta ( jeszcze na dwa dni przed tym właściwym, kalendarzowym) : dwóch  facetów dwoi  się i troi , aby nas zadowolić i wywołać uśmiech na naszych twarzach i jedyne czego od nas oczekują w zamian to brawa……

 Jeśli podoba Wam się ten pomysł to gorąco zapraszam.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-02-18 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

TAŃCZYMY,PROTESTUJEMY

 
14 luty to dzień, kiedy cały świat łączy się protestując wobec przemocy kobiet. Formą protestu jest wspólny taniec. Idea piękna i godna naśladowania. W tym roku w gminie Kolsko z inicjatywy Pana Pawła Zapeńskiego mamy okazję przyłączyć się do tej akcji. Spotkajmy się więc o godzinie 15.00 w Gminnym Domu Kultury . Goraco zapraszam . Niech ten taneczny protest będzie naszym małym ogniwem w łańcuchu ludzi , którzy nie zgadzają się z faktem wszechobecnej przemocy fizycznej wobec kobiet na całym świecie.  czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-02-11 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

NOWAKI NA POWITANIE WIOSNY

 Obecność kabaretów w Kolsku kojarzy się z jesienią. W tym roku rozszerzymy to nasze "jesienne śmiechowisko" o występ kabaretu z pierwszej ligii na powitanie wiosny.

19 marca na deskach sceny Gminnego Domu Kultury będzie bawił nas zielonogórski kabaret Nowaki.

Bilety w cenie 40 zł już do kupienia w siedzibie instytucji. Jak zawsze istnieje też możliwość rezerwacji telefonicznej- 683524112. ZAPRASZAM GORĄCO. 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-01-31 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

FERIE ZIMOWE

PROGRAM FERII ZIMOWYCH 

18.01.2016 (poniedziałek)- TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO godz.15.00 ( sala GDK Kolsko)

19.01.2016 ( wtorek)- WYJAZD NA BASEN DO ZIELONEJ GÓRY 

  Odjazd Kolsko-godz.9.00 spod siedziby GDK, Konotop, 9.15 spod świetlicy wiejskiej              UWAGA: obowiązują wcześniejsze  zapisy u p. Marka  tel. 512785237 lub u p. Lucyny tel. 507755847,cena20 zł

20.01.2016 ( środa)- ZAJĘCIA TANECZNE, godz . 12.30 ( sala GDK Kolsko)

      21.01.2016 ( czwartek)- WYSTĘP ILUZJONISTY godz.14.00   ( sala GDK KOlsko)

 22.01.2016 ( piątek)- GRY TERENOWE,OGNISKO,JAZDA KONNA,LEŚNICZÓWKA ŚWIĘTOBÓR   Odjazd autokarem  godz.11.00- Kolsko spod siedziby GDK Kolsko,   11.15- Konotop spod świetlicy wiejskiej   UWAGA: obowiązują wcześniejsze  zapisy u p. Marka  tel. 512785237 lub u p. Lucyny tel. 507755847

25.01.2016 (poniedziałek)- SPEKTAKL TEATRALNY „Jaś i Małgosia” godz.14.00( sala GDK Kolsko)

26.01.2016 ( wtorek)-WYCIECZKA AUTOKAROWA DO CENTRUM NAUKI  I PLANETARIUM DO ZIELONEJ GÓRY

Odjazd  Kolsko 7.30 spod siedziby GDK), Konotop 7.45 spod świetlicy

UWAGA: obowiązują wcześniejsze  zapisy u p. Marka  tel. 512785237 lub u p. Lucyny tel. 507755847, cena 10 zł

 27.01.2016 ( środa)- BAL PRZEBIERAŃCÓW   - godz. 16.00 ( sala GDK Kolsko)

 28.01.2015 ( czwartek)- ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE i SPORTOWE godz. 11.00 ( sala GDK Kolsko)

  29.01.2015( piątek)- TURNIEJ PIŁKARSKI  „O PUCHAR  ZIMY” (szkolna  hala sportowa  w Kolsku   - godz.  17.00 – kat. do lat 15-tu

              -  godz. 19.00 – kat. powyżej lat 15-tu 

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-01-09 | Autor tekstu :

GRAMY W ORKIESTRZE

 10 stycznia wraz z całą Polską Gmina Kolsko gra w największej orkiestrze ludzkich serc.

W tym roku impreza w Konotopie, na sali wiejskiej. Początek godzina 16.00 .W programie występy artystyczne i licytacje.
Zapraszam do wcześniejszej współpracy tych z Państwa , którzy chcą podarować przedmioty do licytacji lub w jakikolwiek sposób pragną wesprzeć imprezę.
Drodzy mieszkańcy gminy Kolsko bądźmy w tym dniu razem. 

Uwaga: W tym dniu wolontariuszy WOŚP spotkamy również obok koścołów po zakończonych mszach św.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-01-03 | Autor tekstu :

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

  Z okazji Nowego Roku dużo zdrowia i niczym nie zmąconej radości życzy dyrektor i grono pracowników Gminnego Domu Kultury w Kolsku czytaj więcej »

Dodano dnia 2016-01-01 | Autor tekstu :

SYLWESTROWA ZABAWA

Serdecznie zapraszamy na zabawę sylwestrową. Miła atmosfera,dobra muzyka i pyszne menu- to gwarancja udanej zabawy. Bilety w cenie 180 zł od pary. Kontakt w sprawie zapisów - bezpośrednio w siedzibie GDK w Kolsku bądź telefoniczny- 683524112 i 663872030.ZAPRASZAMY! czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-12-27 | Autor tekstu : Iwona Brzozowska

Koncert Bożonarodzeniowy.

Gminny Dom Kultury, Rada Sołecka oraz Zespół Edukacyjny w Kolsku zapraszają na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbedzie się w dniu 20.12 (niedziela) o godz. 17.00 w sali GDK w Kolsku.

W programie: koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Mandolinowej oraz Jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Edukacyjnego.

 czytaj więcej »

Dodano dnia 2015-12-09 | Autor tekstu :

K2TV
Telewizja internetowa

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

Orkiestra Mandolinowa w Kolsku - List do matki

KREW - DAR ŻYCIA

KREW - DAR ŻYCIA

Koncert Druk Nr 5

Koncert Druk Nr 5

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Urodziny Orkiestry Mandolinowej

Mamy Parasol

Mamy Parasol

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Dożynki Powiatowe - Kolsko

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Druk Nr 5 - Czekam (K2TV)

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Korowód dożynkowy - Kolsko 2008

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Ludzie (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

Druk Nr 5 - Panie Mój (K2TV)

kolsko.com | 2008 - 2018

Projekt i wykonanie: Przemysł@w B.